31 marca 2014

Dernière danse ♥

Hej,
No to jak tam wasz początek nowego tygodnia? U mnie całkiem w porządku, niektórych nauczycieli nie będzie cały tydzień, bo pojechali na obóz naukowy z trzecimi klasami, nie żeby coś, ale bardzo mi się to podoba. Tylko że zamiast lekcji z nimi mamy zastępstwa, umm już widzę jutrzejsze dwie historie, dlaczego ja tak bardzo nie lubię tego przedmiotu. Inne, angielski, niemiecki, fizyka, nawet chemia, je jakoś lubię i potrafię się szybko nauczyć, a historii za nic. Tak jakbym sama z siebie ją odrzucała, nawet kiedyś wsadziłam książkę z niej do lodówki. No cóż zrobić, jedyne co najważniejsze to trzymać się tej trói, chyba, że też zdarzają mi się przebłyski wiedzy. Dużo bardziej wolę inne lekcje, ale dlaczego akurat jutro musimy mieć takie trochę denne zastępstwa.
Dzisiaj już ostatni dzień marca, nie zapomnijcie, że jutro 1 kwiecień i Prima Aprilis
A pogoda świetna, lepszej chyba nie mogliśmy sobie wymarzyć na ten czas, a teraz już 18, a mimo to tak fajnie jasno, dobra nawet ta zmiana czasu, choć teraz w szkole wszystkie zegary chodzą inaczej, a nawet jeden został przestawiony chyba do tyłu, a co tam. :)
#słonecznie

30 marca 2014

Day to day ♥

Hej,
Przestawiliście już zegary? Czy też przestawiają się wam automatycznie?
Czy tylko ja nie zauważyłam jak kolejny miesiąc tak sobie minął. Już za chwilę kwiecień, czwarty miesiąc, pamiętacie jeszcze o swoich noworocznych postanowieniach, a dotrzymujecie je? Ja staram się jak najbardziej, ale czasami wszystkich oblatuje tak chwila zwątpienia, zniechęcenia i po prostu lenistwa. Na szczęście już ten czas za mną, a teraz kiedy wiosna zawitałam do nas raczej na stałe, będzie dobrze.
No właśnie, dziś kolejny dzień świetnej pogody, ale jest ciepło i fajnie.
Wszystko było by idealnie, oprócz tego, że czeka mnie romans z tym wypracowaniem i mozaiką, już nawet zaczęłam, mam nadzieję, że zrobię to jak najszybciej i będę miała spokój. A tak to już dzisiaj nie muszę się zbytnio na nic uczyć, jak dobrze. :)
A u was? Jak tam życie?
♥♥♥

29 marca 2014

Fancy ♥

Hej,
Jak tam mija wam sobota? Moja całkiem dobrze i miło, a za niedługo idę do koleżanki.
Wyspaliście się, bo ja jakoś zbytnio nie, może to też dlatego, że późno poszłam spać, ale i może przez pogodę. Teraz już ładnie się wypogodziło, ale rano była mgła. Bynajmniej teraz jest tak fajnie jak powinno być w czasie wiosny. Wszystko już pomału nabiera kolorów, a co poniektóre drzewa już zaczynają kwitnąć. Uwielbiam ten czas kiedy jest ciepło, ale za razem też nie za bardzo, jest słonecznie i mam wolny czas. No było by wszystko idealnie w tym weekendzie, tylko, że będę musiała jeszcze zrobić wypracowanie i tą mozaikę, już nawet mam kilka pomysłów, jutro sprawdzę wszystkie i to zrobię. Właściwie to nie mam wyboru. :)
A co tam u was? Fajnej soboty!
♥♥♥

28 marca 2014

Bounce ♥

Hej,
No to znowu kolejny tydzień minął, ja miałam rekolekcje, więc nic takiego nie robiłam i dlatego też mylą mi się teraz dni, myślę, że w następnym tygodniu już normalnie będę myśleć.
Miałam zrobić wypracowanie na polski i mozaikę na matematykę, ale jakoś nic z tego nie udało mi się zrobić. A pomysłów nadal brak.
W ogóle nie rozumiem sensu rekolekcji, tak czy inaczej te trzy dni nie zmienią naszego nastawienia na religię, wiarę, jesteśmy jacy jesteśmy, a właśnie takie zmuszanie chodzenia do kościoła lub na spowiedź odrzuca ludzi od kościoła. Każdy ma rozum i własny wybór czy chce wierzyć, czy chce chodzić do kościoła. Chyba, że to taki specjalny odpoczynek od szkoły, w czasie którego wszyscy nauczyciele zadają masę zadań, bo co byśmy robili. No cóż, z jednej strony nawet fajnie, że są, a z drugiej nie zbyt.
Jutro już znowu sobota, nareszcie weekend i już mam fajne plany, a wy co będziecie robić? :)
♥♥♥

27 marca 2014

A place for my head.

Hej,
No to kolejny dzień, teraz czas tak szybko mija, jeszcze tylko jutro i moje rekolekcje się kończą. Siedzenie w kościele bez sensu nie jest za ciekawe, ale lepsza jest ta godzina i pół w kościele, zamiast ośmiu w szkole. A i tak najlepsze jest to, że nie trzeba się uczyć i jest to taki krótki odpoczynek.
A pogoda dzisiaj można powiedzieć fantastyczna, cały czas od poranka świeci słońce, szkoda było by nie skorzystać. Mam nadzieję, że tak już zostanie, no oczywiście musi tam kiedyś trochę popadać, ale mimo wszystko wolę słońce.
Mam strasznie dziwne sny, na przykład dzisiaj śniło mi się, że zrobiłam prawo jazdy, mimo że wszystko potrącałam albo jeszcze kiedyś, że byłam tak zmęczona, że zamiast zejść normalnie schodami, wychodziłam przez okno z pierwszego piętra. Ale i tak sen to takie całkowite odpłynięcie od zmartwień, problemów, po prostu realnego świata. W snach możemy robić wszystko, być kim chcemy, ale tak czy inaczej nie zbyt mamy na to wpływ. Za to najbardziej nie lubię jak podczas snu zdaje mi się, że spadam i od razu gwałtownie się budzę. Też tak czasem macie? :)
♥♥♥

26 marca 2014

Heart by heart ♥

Hej,
No to jak tam wasza środa?
U mnie całkiem miła i fajna, głównie dlatego, że były rekolekcje, takie tam sobie siedzenie godziny i pół w kościele, a mimo to i tak nic się z tego nie wie. Nie było nic widać, ani słychać, pewnie było tam za ciemno hehe :) A tak to nawet fajnie, nie iść do szkoły, trzy dni odpoczynku, no może nie do końca, bo jeszcze będę musiała zrobić mozaikę na matematykę, a w ogóle nie mam pomysłu. No cóż, może jutro coś wymyślę.
A fajna pogoda chyba wraca, znowu tak fajnie świecie słońce, bardzo mocno, to może też dlatego, że wstałam o 8. Bardzo fajnie tak się polenić i poleżeć trochę dłużej. Choć i tak jestem przyzwyczajona do wczesnego wstawania.
Ogólnie dzień nawet fajny, a jutro kolejny taki wolny dzień, mam nadzieję, że będzie jeszcze fajniejszy :)
♥♥♥

25 marca 2014

Kamienie na szaniec.

Hej,
Jak już wczoraj pisałam, dzisiaj z klasą byliśmy w kinie na "Kamienie na szaniec" i mogę wam polecić ten film, dużo przekazuje, pokazuje realia wojny, jest bardzo okrutny, ale myślę, że tylko w ten sposób może dobrze dotrzeć do wszystkich. Są też fajne, zabawne sceny, ale jest ich mało, bo właśnie główną tematyką była wojna, czas okupacji. Głównymi bohaterami są trzej chłopcy, którzy już mają plany na przyszłość, mają dziewczyny, a przychodzi im obmyślanie przeciwko niemieckim okupacjom ; Zośka, Rudy i Alek. Akcja filmu toczy się wokół kształtowania się Szarych Szeregów, później aresztowaniu i odbijania Rudego. Taką najśmieszniejszą postacią dla mnie był "Słoń" zawsze, gdy znajdował się w kadrze, to coś jadł. A bardzo pozytywnie jest ukazana postać Rudego, który pokazał swoją odwagę i siłę charakteru, mimo znęcań się nad nim, upokarzaniem go i jego rodziny, nie wskazał na swoich kumpli z armii. Film powodujący, że łza kręciła się w oku.
Jak już siedzieliśmy w kinie, dostałam smsa i patrzę, a tam, że zapomnieliśmy jednego kolegi i że on poszedł sobie do domu. Co z tego, że siedział w szkole od 8, jak tak się zagadał, że zapomniał wyjść, a potem nie udolnie szukał nas. Haha nawet nauczycielki się z niego trochę śmiały.
Mówiąc w wielkim skrócie świetny film, a jeszcze za rok przywitam się z książką.


"A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec"

24 marca 2014

Coffee ♥

Hej,
I jak tam zaczął się wasz tydzień, mój nawet pozytywnie, trochę bardzo nie chciało mi się dzisiaj wstawać, ale wiedziałam, że trzeba. No i jakoś ten dzień zleciał, był trochę nudny, zupełnie nic się nie działo, a nawet dobrze, że już prawie minął.
Za to jutro do kina na "Kamienie na szaniec", tylko, że wracamy akurat na najgorsze lekcje: historię, chemię, biologię i niemiecki, ale go bardzo lubię. A od środy rekolekcje, hmm takie tam sobie siedzenie w kościele przez godzinkę, a potem do domku. Te dni akurat lubię.
Pogoda nie pomaga wstawać, a dzisiaj jeszcze do tego się nie wyspałam, jakoś dziwnie się obudziłam o 3:15, zobaczyłam godzinę i poszłam z powrotem spać. Cały dzień pochmurny i deszczowy, oby jutro było lepiej. :)
♥♥♥

23 marca 2014

☆ Dark horse ☆

Hej,
No tak ostatnie kilka dni było słonecznie, toteż dzisiaj musi padać. A nawet tak fajnie posiedzieć w domu i popatrzeć co się dzieje za oknem, jakby nie to, że muszę się uczyć. Fizyka i angielski mnie witają i przesyłają wam pozwolenia. W końcu ten sprawdzian z fizyki jest już przekładany od dwóch tygodni, bo jakoś albo nas nie ma albo pani w te dni.
A tak ogólnie to kolejna nudna monotonna niedziela, najmniej lubię ten dzień, ta świadomość, że jutro już znowu poniedziałek, muszę się uczyć, a do tego nic się nie dzieje. Za to jest jeden plus, w końcu to dzień wolny od szkoły czy też możliwe pracy. A mimo to warto być optymistą, cieszmy się każdą chwilą, bo nigdy nie będzie takiej samej. :)
Miłej niedzieli i tygodnia!
♥♥♥


22 marca 2014

Slowly♥

Hej,
No to dzisiaj już sobota, tę zaliczam do bardzo udanych, taki sobie tam wypad na niedziałającą fontannę, zawsze fajny, granie szyszką też.
Pogoda znowu dopisywała i było tak fajnie ciepło, ale podobno już jutro znowu ma być ochłodzenie, a ja już się przyzwyczaiłam do tego ciepła i słoneczka. No cóż, na pogodę wpływu nie mamy, a popadać czasem też musi.
Wy też tak macie, że w wolne dni, kiedy moglibyście sobie dłużej pospać, wstajecie szybko, bo macie to po prostu z przyzwyczajenia, mam nadzieję, że nie jestem sama. Ale dzięki temu wykorzystałam ten dzień całkowicie, więc jest to pozytywne. A zwłaszcza, że dziś tak fajnie się wstawało, ogólnie kiedy słońce świecie wszystko wygląda lepiej, patrzy się z lepszej perspektywy.
A jak u was minęła ta sobota?
♥♥♥

21 marca 2014

Spring! ♥

Hej,
No to już nareszcie piątek, w tym tygodniu jakoś bardzo go oczekiwałam, czasami mam już dość tej szkoły. Ciągłe uczenie się, pisanie kartkówek i robienie zadań, niby jest to normalne, ale teraz jakoś już miałam tego dość. No cóż, ale chyba nie mam aż tak źle, patrząc na innych, którzy w ogóle nie chcą iść do szkoły. :) Ale w końcu każdy ma takie chwile.
Ale teraz nie będę się tym przejmować, jest piątkowy wieczór, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, a jutro weekend. Przynajmniej kilka dni odpoczynku, a zwłaszcza, że teraz tak fajnie od kilku dni świeci słońce, od razu się lepiej wstaje i chce coś robić.
A jaki dla was był ten tydzień? Jeśli zły to pamiętajcie, że następny będzie lepszy. :)
♥♥♥

20 marca 2014

Bananas :)

Hej,
no to czwartek minął całkiem dobrze, zamiast basenów byliśmy z klasą dwie godziny na dworze, z nimi nie da się nudzić. Już pewnie kiedyś to pisałam, ale napiszę jeszcze raz, uwielbiam ich, tylko oni mogą mnie tak rozbawić i rozweselić. Dwie godziny wydurniania się, szybkiego chodzenia, biegania, wiszenia, koszykówki i rzeczy całkowicie bez sensu.
Pogoda też dopisywała, pełne słoneczko a do tego bardzo wysoka temperatura jak na ten czas, ale w końcu jutro jest pierwszy dzień wiosny. A ja już zimy nie chcę :)
Mimo, że było tak pogodnie, humor mi jakoś nie dopisywał i byłam smutna, nie wiem czemu, ale mimo wszystko dzień udany, bardzo miły i fajny.
A jak tam u ciebie? :)
♥♥♥
Bierzmy przykład z bananów :)

19 marca 2014

Boring!

Hej,
No to środa jakoś minęła, nawet nie była taka straszna. A teraz tylko muszę się spakować.
Jakoś jestem teraz zmęczona i wczoraj i przedwczoraj. A sypiam tyle co zawsze, w dodatku mam jakieś dziwne sny, na przykład jeden o butach, jaki w tym był sens nie wiem.
A do tego boli mnie nadgarstek, a nawet nie wiem dlaczego. Obudziłam się i tak po prostu mnie bolał, przez cały dzień.
Deszcz z pełnym zachmurzeniem, no nie zbyt za fajnie, a do tego się ochłodziło. Tyle osób w szkole chorych, chyba że ktoś już przeszedł tą chorobę, mam nadzieję, że mnie to nie chwyci. Nie mam zamiaru chorować. Może to tylko kilka dni 'wolnego' a potem tydzień nadrabiania. A mimo wszystko jednak lepiej być zdrowym.
A ty co o tym myślisz?
♥♥♥

18 marca 2014

Do ♥

Hej,
No to wtorek minął
Kolejny dzień takiej samej pogody, przez co dużo osób jest chorych. I w klasie było na tylko 16, a to zawsze większe szanse, że zapyta ciebie albo wybierze ciebie do tablicy. Ale mimo wszystko nic z tego dziś mnie nie spotkało.
Teraz kolejny dzień nauki, mam nadzieję, że bynajmniej ten czwartek będzie lżejszy. Na razie jestem trochę zmęczona, co nie, że przydał by się wolny dzień w środku tygodnia. Może tak środa. Czemu nie.
A jak tam u was ten wtorek?
♥♥♥

No to pamiętajmy dlaczego zaczęliśmy i nigdy się nie poddawajmy. Wierzmy w siebie.

17 marca 2014

I wanna ♥

Hej,
No i jak tam wasz poniedziałek?
Mój całkiem w porządku, nawet miły. Nie było żadnej kartkówki, sprawdzianu, poszliśmy na jakąś żywą lekcję historii i szóstka z w-fu, 53 cm wyskoku, prawie najwyżej w klasie heh.
A wczoraj z powodu wiatru, cały wieczór nie było prądu. A wrócił dopiero po północy, trochę tak dziwnie było, ale nawet też fajnie. Zdałam sobie sprawę z tego jak bardzo ludzie są przyzwyczajeni do elektryczności, a bez niej są bezradni.
Pogoda można powiedzieć trochę się polepszyła, ale i tak przez cały dzień w ogóle nie było słońca.
Teraz muszę się pouczyć, bo gdyby znowu nie było tak długo prądu. No to witam chemią, biologię i matematykę.
♥♥♥
puralia:

lushalla:

fresh x modern

fresh | modern

16 marca 2014

All ♥

Hej,
No to kolejna nudna niedziela, wiatr robi się coraz mocniejszy.
A jutro znowu poniedziałek, widzę, że wszyscy się cieszą. Będę musiała się trochę pouczyć. Teraz jakoś często niczego mi się nie chce. Widzę, że dzisiejszy dzień spędzę tak jak wczorajszy.
Pogoda nadal się nie poprawiła, wręcz przeciwnie wiatr coraz mocniejszy, a cały poranek padał deszcz. Nie lubię takiej pogody wolałabym, aby świeciło słońce i było choć trochę cieplej. Ale no cóż na pogodę nikt nie wpłynie.
Musiałabym się trochę bardziej przygotować do szkoły, na kolejne sprawdziany, ale jakoś tak mnie nie ciągnie. Chciałabym cały czas teraz mieć wolne. W końcu jeszcze ten tydzień, a w następnym mam rekolekcje czyli siedzenie w kościele i udawanie, że cię to interesuje. Tak samo jak w szkole tylko, że krócej i w kościele. No to chyba tyle.
Miłego tygodnia hehe :)
♥♥♥

15 marca 2014

Rain.

Hej,
No to rozumiem to tak, w normalne dni, kiedy chodzimy do szkoły/pracy świeci słońce i jest bardzo ciepło, a gdy przychodzi weekend to zaczyna padać i wiać. Pamiętacie, tak samo było rok temu.
Przez co dzisiaj o 12 czułam się jakby była 17, a teraz też nie lepiej. Choć można to też przerobić na fajny dzień w domu, w końcu można szybciej wziąć kąpiel, zapalić jakąś fajną świeczkę, wejść pod koc lub kołdrę, zabrać ze sobą coś dobrego do jedzenia lub też nie i zobaczyć jakiś fajny film albo coś w telewizji. i tak też chyba zrobię. Myślę, że to dosyć fajna rozpiska na taki wietrzny i zimny wieczór.
A jakie wy macie pomysły na dzisiaj? U was też taka kiepska pogoda? :)
Miłej soboty i weekendu.
♥♥♥