16 grudnia 2013

Śniegu przybywaj!

Hej,
No to dziś geografia poszła mi bardzo dobrze, tylko w jednym przykładzie za dużo myślałam i skreśliłam dobre, a napisałam złe, ale no cóż. Za to z matematyki poszło fatalnie, ale jakoś zupełnie nie potrafię zrozumieć tego działu 'rozwiązywanie układów równań' po co mi się to przyda. W ogóle większość tej nauki ze szkoły zapomnimy i nie będzie nam nigdy potrzebna albo zapomnimy, a jak będzie nam dalej potrzebna na przykład gdybyśmy szli w tym kierunku to musimy się tego uczyć drugi raz. Chyba, że coś nas interesuje i lubimy to, wtedy raczej zapamiętamy to. Wszystkie te najważniejsze pojęcia muszą być rozumiane i pamiętane przez nas na przykład z historii że chrzest Polski był w 966 roku, ale po co mi wiedzieć jaką rolę pełniła władza kilkanaście wieków temu?..No cóż.
A dziś kolejny taki słoneczny dzień, trochę nie zbyt pasuje to do grudnia i zbliżających się świąt. Niech już spadnie ten śnieg. :)

10 komentarzy:

 1. Jakie pyszne jedzonko ! ;)
  Zgadzam się z tym, że w szkole uczymy się wielu rzeczy, które tak na prawdę do niczego nam się nie przydadzą... Chyba dopiero na studiach możemy uczyć się jedynie tego czym jesteśmy zainteresowani.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uhm, ale nic nie zrobimy tak musi być.
   :)

   Usuń
 2. Ja też tak czasami mam, że myślę dobrze, a potem zamieniam to na złe XD. To prawda, 80% wiedzy szkolnej nam się nie przyda. No bo po co nam cykl życiowy eugleny zielonej?

  Skom? http://madame-carmelle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też uważam że takie fakty jacy królowie rządzili 100 lat temu raczej nam się nie przyda. Powinniśmy wybierać kierunki i to co chcemy się uczyć już w gimnazjum . Połowa tematów nam się i tak nie przyda, więc po co nas stresować testami -.-

  http://bajkidziewczynazmarzeniami.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy to rozumieją, tylko ci którzy zarządzają tam czego kto się będzie uczył to nie.
   :)

   Usuń
 4. tak zdecydowanie uczymy się tego tyle że wszystko po kolei zapominamy i nic z tego nam nie zostaje :/

  Zapraszam: http://szarokolorowa1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdy się za dużo kombinuje to tak jest. Ja tak mam na testach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to takie denerwujące potem.
   :)

   Usuń

Za każdy komentarz szczerze dziękuję, przyjmuję tylko uzasadnioną krytykę. Jednakże każda opinia ma dla mnie znaczenie.
♥♥♥
Jeśli już komentujesz, bo zależy ci tylko na wejściach i komentarzach to przeczytaj chociaż połowę postu, a dopiero potem skomentuj.