28 stycznia 2014

Satysfakcjonujące...

Hej,
Dzisiaj pomyślałam, że napiszę trochę o ocenianiu kogoś, gdy go się nie zna i o obgadywaniu. Więc zaczynam.
Ile razy słyszeliście jakieś plotki wzięte nie wiadomo skąd na swój temat, ile razy przez przypadek, ktoś was obraził nie zamieniając z wami więcej niż kilku słów, ile razy dowiedzieliście się jakiś bardzo ciekawych rzeczy na swój temat, od nie znanych Ci osób. Dlaczego się tak dzieje, bo ludzie po prostu zazdroszczą i myślą, że jak powiedzą coś kompletnie zmyślonego na twój temat to zabłysną, ale tak się nie dzieje, lecz wymyślona plotka leci dalej, niektórzy ludzie nie potrafią trzymać języka za zębami, obiecują, że nie powiedzą, a to i tak wędruje dalej. Ja staram się nie obgadywać ludzi, a zwłaszcza tych mi nie znanych. Wyznaję zasadę: kto z tobą obgaduje, obgaduje te ciebie, chyba że to twoja PRAWDZIWA przyjaciółka. Największym szczytem bezczelności jest obgadywanie kogoś, kto jest w tym samym pomieszczeniu i możliwe, że słyszy te satysfakcjonujące "historie z życia".
Ocenianie innych przychodzi ludziom za łatwo.
A ty co myślisz na ten temat?

10 komentarzy:

 1. niektórzy muszą jakoś zabłysnąć.. niestety kosztem innych ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nienawidzę np. Jak Przezywają Kwiata bo to pedał nie umie śpiewać jak go np. wgl nie znają tylko nie mają kogo pohejtować :(
  .
  paulinkq-my-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze też go nie lubię, ale nie oceniam ani jego, ani kwiatonators, bo też nie lubię jak ktoś przezywa moich idoli. Czyli tolerancja = tolerancja.
   :)

   Usuń
 3. Masz rację, uważam bardzo podobnie. Przez obgadywanie, nawet nie świadomie możemy kogoś a bardzo zranić...

  koffam-zelki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie obgaduję w ogóle.;) Jedynie wtedy jak chwalę tą osobę, np. bo ładnie dziś wygląda. Ale to chyba nie jest obgadywanie.:D
  http://mina-doimika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie i raczej takie mówienie jest pozytywne :)

   Usuń
 5. mnie plotki totalnie nie interesują, tak samo jak zdanie obcych mi osób. biorę pod uwagę opinie bliskich i na tym koniec :) każdy powinien żyć własnym życiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dokładnie tak samo robię, myślę, że taka zasada jest najlepsza.
   :)

   Usuń

Za każdy komentarz szczerze dziękuję, przyjmuję tylko uzasadnioną krytykę. Jednakże każda opinia ma dla mnie znaczenie.
♥♥♥
Jeśli już komentujesz, bo zależy ci tylko na wejściach i komentarzach to przeczytaj chociaż połowę postu, a dopiero potem skomentuj.