22 listopada 2014

you can't

Hej,
Dzisiaj już upragniona sobota, chociaż dziś udało mi się trochę dłużej pospać, choć i tak najpierw obudziłam się dosyć szybko, tak że nawet nie sprawdziłam godziny, ale pewnie było coś około szóstej.
Dzisiaj skończyłam już książkę "Kamienie na szaniec". Kiedyś byłam na filmie, a teraz z powodu, że to zadana lektura udało mi się ją przeczytać. Mimo wszystko książka jest o wiele lepsza od filmu. W lekturze wszystkie ich zadania, próby, podejścia były opisane tak dokładnie, poza tym Alek, Zośka i Rudy są pokazani w podobnym świetle, a ukazane są zasługi ich trzech, za to we filmie zdarzenia działy się natychmiastowo, a najbardziej wyniosła była postać Zośki. Tak czy tak historia tamtych lat jest przekazana i tam i tam, a to najważniejsze. Specjalnie jutro jeszcze raz zobaczę film i porobię trochę testów z treści. W skrócie mówiąc książka warta przeczytania.
Sobota taka zwyczajna, jak zwykle zabiegana, ale jednocześnie uwielbiam takie dni, a zwłaszcza wieczory, kiedy mam zupełnie wolne i nie muszę się uczyć, a mimo wszystko dzień jest zaliczalny do tych pozytywnie wykorzystanych.
:)
marensf:

Tumblr on We Heart It.

18 komentarzy:

 1. Kamienie na Szaniec! Moja ulubiona książka, za każdym razem płacze jak bóbr :( Jeżeli chodzi o film, to moim zdaniem niestety był średni, zdaję sobie sprawę z tego, że niemożliwym jest idealne odwzorowanie książki w dwugodzinnym filmie, jednak spodziewałam się czegoś lepszego :)
  Masz bardzo ciekawego bloga :) Będe tutaj częściej zaglądać :)

  miasteczkosarkazmu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja siostra teraz omawia w szkole "kamienie na szaniec", Ja ją miałam rok temu i muszę przyznać, że to była jedna z bardziej wartościowych lektur jaką czytałam, mało kiedy lektury w szkole gimnazjalnej mówią o patriotyzmie, mało kiedy kształtują młode charaktery pod tym kątem. Tak ogólnie to bardzo fajny blog, z chęcią zaobserwuję i miłej niedzieli kochana :)

  Kalkosia-Blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy blog ., dopiero zaczynam zapraszam http://hooopelifee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie

  - http://laninatosia.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ładny wystrój bloga
  obserwacja za obserwacje ?
  http://believe-in-dreaams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja właśnie skończyłam omawianie tej lektury, mi też się podobała, choć czasem była trochę monotonna, dużo opisów, mało dialogów, ale mimo wszystko podobała mi się :)

  wpadniesz? http://juulyblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. czytałam kiedyś tą książkę ;)
  masz bardzo ładny nagłówek!

  http://mynameisdominica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki jeszcze nie czytałam, aczkolwiek za niedługo będę czytała, bo to moja lektura:))

  Zapraszam do siebie:
  peeegi.blogspot.com
  Pozdrawiam gorąco!:))

  OdpowiedzUsuń
 9. ją tą książkę omawiałem 1 rok temu :)
  piękny blog ! obserwuję :)

  www.casper-fashion.blogspot.com zapraszam do komentowania :)

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz szczerze dziękuję, przyjmuję tylko uzasadnioną krytykę. Jednakże każda opinia ma dla mnie znaczenie.
♥♥♥
Jeśli już komentujesz, bo zależy ci tylko na wejściach i komentarzach to przeczytaj chociaż połowę postu, a dopiero potem skomentuj.