4 maja 2013

Nuda

Fajnie jest jak mamy wolne, ale to już trochę nudne. Nie mam co robić i tak sobie siedzę...
Zrobiłam już wszystko co musiałam i teraz nie mam co robić...za chwilę chyba idę na obiad
więc pa ;* tak trochę krótko, ale napisałam, jak potem będę chciała coś napisać to po prostu zaaktualizuję posta i będzie OK.
Pa ;*

3 maja 2013

Konstytucja 3 Maja

Konstytucja 3 Maja-została uchwalona 3 Maja 1791 roku, była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Konstytucja ta była pierwszą w Europie i drugą na świecie (pierwsza była amerykańska z 1787roku) nowoczesną spisaną konstytucją. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach rozbiorów. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, a ponownie jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku. Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, a po antykomunistycznych demonstracjach w 1946 r. nie było obchodzone w Polsce, natomiast zastąpione obchodami Święta 1 Maja. W styczniu 1951 r. święto 3 maja zostało oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne. W roku 1981 ponownie władze świętowały uchwalenie majowej konstytucji. Do roku 1989 w tym dniu często dochodziło w Polsce do protestów i demonstracji antyrządowych i antykomunistycznych. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt. W roku 2007 po raz pierwszy na Litwie obchodzono święto Konstytucji 3 maja.
W dzisiejszych czasach również bardzo hucznie jest obchodzona Konstytucja 3 Maja. Są msze w kościele, po których zazwyczaj (przynajmniej u mnie) są zanoszone kwiaty pod pomniki. Nie pozwólmy, aby kiedyś to wszystko zostało tak zwyczajnie zapomniane.

2 maja 2013

Święta!

Dzisiaj jest 2 kwiecień, wczoraj było święto Pracy, a jutro będzie święto Konstytucji 3 maja.
To bardzo takie narodowe święto, ale za to my mamy pięciodniowy weekend :)
Jutro napiszę więcej na temat wyżej wspomnianej Konstytucji. Pamiętajmy też, że te dnie to nie tylko wolne, ale też ważne upamiętniające wydarzenia, dnie.
To by było na tyle :)
Pa ;*

30 kwietnia 2013

Weekend!

A więc zaczął się długi weekend (majówka) Ten tydzień (dwa dni hahs) jest bardzo udany.
Dziś z powodu braku wody czy czegoś tam. I tak skończyłam lekcje dwie godziny szybciej (religia i  dodatkowy projekt) Zamiast skończyć o 16:00 to skończyłam 14:20 (bo dopiero po przerwie powiedzieli nam, że jesteśmy zwolnieni. Co za radość. Od jutra (właściwie od dzisiaj) zaczęła się majówka. Lubię maj, bo jest kilka świąt i już wiosna, zbliża się lato :)
Jakoś tak przeskakuje YouTube i słucham różnych piosenek, nie mam za bardzo co robić idę się dalej nudzić. Aa bądźmy pozytywni pięć dni wolnego (hah marzenie) Choć katar nie pozwala zapomnieć o sobie...
Pa ;*
A tutaj link do piosenki, która mi się nawet spodobała 

29 kwietnia 2013

Hi :)

Hej!
Dzisiaj byłam w szkole, ale zwolniłam się z basenów. I tak nie ćwiczyło dość dużo osób. Wiele dopiero po chorobie, więc po co się męczyć i narażać na następną chorobę. Jak jeszcze jedna nie wyszła. Czemu jestem chora jak mamy najwięcej wolnego, tego nie rozumiem mam cały rok na chorowanie-to nie, a teraz-to tak. Trudno...
W szkole była niezapowiedziana kartkówka z matematyki (chyba dobrze mi poszło) i wypracowanie na lekcji z religii o którym dowiedzieliśmy się dopiero na lekcji i w 20 minut napisz 15-20 zdań na temat jakiś cytatów. Jak on to będzie czytał to chyba padnie, były trzy cytaty-tematy a ja w tym jednym wypracowaniu użyłam wszystkich trzech :).
Lucy już pojechała na wycieczkę, na pewno będzie się świetnie bawić. Oby tylko wróciła cała i zdrowa. I wreszcie wyzdrowiała.
Dziękuje za komentarze przy ostatnim poście dały mi do myślenia :)

27 kwietnia 2013

Hej!

Trochę zaniedbałam bloga wiem -,-
Wczoraj już byłam w szkole, ale i tak nie czuję się za dobrze. Nawet dziś gorzej ;(
Jak ktoś był już u Lucy zobaczył, że anonimy są zablokowane to u niej dobrze przynajmniej nie ma już hejtów :)
To tyle tak krótko pa :*

24 kwietnia 2013

Niemcy

Flaga Niemiec
Niemcy- (Berlin) Państwo położone w Europie, będące w UE. Niemcy leżą między Morzem Północnym  i Morzem Bałtyckim na północy, Alpami na południu, rzeką Ren na zachodzie i Odrą na wschodzie. Graniczy z : Danią, Polską, Czechami, Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią.
W Niemczech panuje klimat umiarkowany z chłodnymi, pochmurnymi i mokrymi zimami i latami. Niemiecki należy do dużej grupy języków germańskich i spokrewniony jest z duńskim, norweskim, szwedzkim, niderlandzkim oraz angielskim. Na terenie całego kraju występują liczne dialekty. 
Warto poczytać sobie więcej o tym kraju, a zwłaszcza o historii.

23 kwietnia 2013

Testy :O

Wiem, że dzisiaj trochę późno, ale na jutro i czwartek to oczywiście. Czyli więc powodzenia wszystkim trzeciogimnazjalistom na testach. Jak sobie pomyślę, że za dwa latach ona czekają mnie i cały rocznik 99 to trochę się szokuje. E będzie tak samo jak z egzaminami szóstoklasisty. Zawsze tak jest, dużo mówienia, a jak już jest po to nie było to takie trudne hahs. Dopiero za dwa lata to mam jeszcze czas.
Z tego co się dowiedziałam więcej osób jest chorych. Pewnie ta nagła zmiana temperatur bo przecież było ciepło. Dzisiaj byłam u lekarza i to tylko zwykłe przeziębienie tak jak podejrzewałam. Przepisała mi tam coś i tyle do piątku powinno minąć.
Pa :*

22 kwietnia 2013

Mnie nie dotyczy.

Dzisiaj nie poszłam do szkoły, ale opuszczę tylko jeden dzień bo i tak jutro, w środę i czwartek są egzaminy gimnazjalne. A w piątek już pójdę. Dość użalania się nad sobą teraz coś ważniejszego...
I drugi temat :
Hejty i obrażanie w internecie. Wiele znanych blogerek spotyka się z hejtami. Jak na razie mnie to nie dotyczy, na szczęście. Szczytem głupoty niektórych osób to kopiowanie całych postów, bez żadnych zmian. Znam kilka takich blogów, które kiedy chcesz skopiować nie możesz (np. pisze ci "ale jesteś oryginalna" )  Jeśli nie umiesz napisać postu to nie pisz lub po prostu usuń bloga. Nawet jak mi się jakiś blog, post nie podoba to po prostu nie czytam go, bo nie musisz komentować.
Na szczęście mam was a wy zostawiacie tylko pozytywne komentarze, ale krytykę też zniosę. :)
No to tyle pa :*

20 kwietnia 2013

Źle, bardzo źle

Piszę, żeby pokazać, że jeszcze żyję.
Dzisiaj w nocy wstawałam kilka razy m.in. o czwartej, szóstej, aż w końcu wstałam o siódmej. Dla mnie to też dziwne...Wzięłam Gripexa i czuję się lepiej. Ale nadal źle (głupi kaszel) Już drugi raz w tym roku jestem chora !!!
Idę z powrotem leżeć Pa :*

19 kwietnia 2013

Czuję się gorzej!

Od razu mówię jeśli jutro do was nie napiszę to oznacza, że umieram lub już umarłam. Głupi kaszel, dzisiaj w nocy na pewno wszyscy w domu będę mnie słyszeć. Dziś już nie boli mnie głowa, ale ten kaszel się nasilił. Niby biorę stodal'a ale nie czuję, żeby działał (pewnie działa), ale przynajmniej dobrze smakuje :)
Do szkoły poszłam tylko dlatego, bo piątek i już jutro weekend, w poniedziałek też pójdę (wtorek, środa i czwartek wolny więc...). Jeśli w poniedziałek będę się źle czuła to chcę zwolnienie z basenu. Pewnie już wyzdrowieje, mam nadzieję.
Nadal nie będę robić zdjęć...
Teraz bardzo podoba mi się galaxy :)
To tyle idę dalej umierać
PA :*

18 kwietnia 2013

Trochę chora :(

Więc jest ciepło, słonecznie, a ja chora. Poszłam do szkoły, bo mam tylko katar i kaszel no i boli mnie głowa. W szkole to prawie wszyscy są chorzy. :(
Fajnie, że słońce i ciepło, ale lepiej mi by się chodziło do domu jakby było trochę chłodniej, ale nie będę narzekać. Przecież jestem optymistką :)
Lepiej pisało mi się do was w zimę, a teraz wiosna i jestem większość czasu na dworze.  Wtedy pisałam codziennie, a teraz co prawie drugi dzień.
W szkole, nic takiego oprócz tego, że byliśmy na jakimś podróżniku (jakiś gość mówił sobie o Turcji :() I potem siedź 2 godziny słuchając czegoś, czego nie lubisz. No i pani z matematyki (trol) wydarła się na nas, a nawet nic nie wytłumaczyła !! Szczerze nikt jej nie lubi, nawet nauczyciele...Były rozmowy z naszą wychowawczynią i nią, rodzicami i nic się nie zmieniło. Myślałam o petycji, ale to trzeba było by ruszyć całą szkołę. (A muszę wytrzymać z nią jeszcze dwa lata i coś) Więc niestety nie...trudno musi tak być, ale czemu ona nigdy nie choruje??!
Nie czuję się za dobrze toteż nie robię zdjęć, jeszcze jutro i weekend i poniedziałek i 3 dniowe wolne (egzaminy 3 klas)
To pa :*

16 kwietnia 2013

Słońce :)

Kolejny dzień udany w 100%. Były może dwie kartkówki: z muzyki i religii, a nie zabrakło śmiechu. Trochę męczy mnie katar, ale przeżyje.
Religia od dziś najlepsza lekcja. Był temat o stworzeniu świata, o Bogu. Każdy z nas jak najwięcej się go (katechety) pytamy, aby lekcja minęła. Na początku spytałam go skąd jest Bóg, pewnie nie wiedział co odpowiedzieć bo powiedział,że dla niektórych jest, a dla inny go nie ma...Potem było tam jeszcze masa pytań itd. aż moja przyjaciółka przekręciła nasiona na nasienia wszyscy zaczęli się śmiać hahs, Karol taki, który wszędzie jest przewrócił się z KRZESŁA i rozlał trochę tymbarka (stał obok ławki) Potm znowu pytania itd, a Karol przesuwał się do biurka pana. Powiedział mu żeby wrócił i wrócił mówiąc "oo rozlało mi się" a pan "co" a karol "nie nic" Pan podszedł do jego ławki i powiedział "To się zesikałeś" znowu śmiech, aż zadzwonił dzwonek. Na szczęście to była ostatnia moja lekcja. (Na religii zawsze mamy odpały hahs)
Muszę napisać Lucy, żeby zobaczyła ostatni wpis, bo tam ten plakat itd.
Pogoda nadal wspaniała, jutro w-f myślę że będziemy grać w nogę nareszcie :)
Tooo Pa :*

15 kwietnia 2013

LUCY

Dzisiaj-super dzień. Zaczęłam lekcje na 8:30 a skończyłam o 11:30. Hahs Marzenie. Nareszcie jest ciepło już wczoraj też było. Muszę powiedzieć tacie, aby napompował mi opony w rowerze. Pierwsze biegi już za mną. Kocham pochodzić, pobiegać po lesie obok mojego domu. Muszę spotkać się z Klaudią (moja "siostra") 
Wczorajszego dnia nigdy nie zapomnę, dziękuję wszystkim :* (wy wiecie) Jak wszyscy razem poszliśmy na plac zabaw, to po chwili zostaliśmy tylko my hahahs. Potem kalambury i butelka. Nigdy nie zapomnę też krojenia czekolady i nigdy nie. Jak chcecie coś więcej wiedzieć o tych grach, to zapytajcie mnie w komentarzu lub wpiszcie w wyszukiwarkę. 
Przed obiadem nudziło mi się i zrobiłam "obrazek". Lubię obrabiać, przerabiać zdjęcia i robić kolaże i tego typu "obrazki" 

Nie będę was nudzić idźcie na dwór ja też to teraz zrobię. :)
                                                                    Lucy

A tu filmik dla Lucy i jej siostry Julii KLIK


14 kwietnia 2013

Birthday

Hej,
Dzisiaj idę na urodziny do mojej przyjaciółki, dlatego piszę teraz. Nadal nie wiem w co się ubrać, a o 16:30 mam u niej być. (Będzie super jak zawsze)
Jak już zauważyliście zmienił się nagłówek i jak podoba się (to pierwszy udany, zeszłe były okropne) Pisałam do was 10 kwietnia, a nie napisałam, że jestem z wami już miesiąc. No teraz miesiąc i cztery dni hahs. Fajnie mi się do was pisze, czytacie i komentujecie. Mogę potwierdzić, że blogi na blogspocie mają się lepiej. Jak prowadziłam stary miałam straszni mało komentarzy i wgl..
Wczoraj nie napisałam do was, bo znowu brakowało mi tematu, ale jutro na 99% będzie post. :)
No to by było na tyle, napiszcie co myślicie o nowym nagłówku. ;*

12 kwietnia 2013

Days

Wczoraj nic nie pisałam po prostu nie miałam tematu, a w ogóle nie miałam ochoty siedzieć przy komputerze kiedy świeci słońce :). Dziś znowu kontrast do wczoraj: padał deszcz ;( a do tego w moim mieście robią kanalizację, a potem idź tonąc w błocie <fuu>. Czemu ta wiosna nie może przyjść i być całe trzy miesiące...a potem tak samo lato, jesień i zima. Trochę cieplej niby jest, ale nie tak jak mówią pogodynki.
Wczoraj właściwie prawie dzisiaj założyłam sobie twitter'a, już kiedyś miałam, ale usunęłam. Tym razem tak nie zrobię. Jest tam kilka moich znajomych, przyjaciół. Jestem na nim dopiero drugi dzień, a już go polubiłam. To prawda, że nasze pokolenie jest internetowe. Co najważniejsze to nie zapominać o rzeczywistym świecie, rodzinie i przyjaciołach.
Podobają mi się legginsy galaxy, ale ma je za dużo osób i dlatego kupiłam sobie takie zwykłe ciemnoszare, ale bardziej to one są szarobeżowe hahs
:*
a tutaj jest sobie lotos
Muszę pomyśleć o nowym nagłówku  :)

10 kwietnia 2013

Historia...

Ten kto dziś zobaczył kalendarz zobaczył, że jest 10 kwietnia. Dokładnie trzy lata temu rozbił się samolot prezydencki z samym prezydentem, jego żoną i innymi ważnymi osobami. W 2010 roku ta wiadomość ruszyła całą Polskę i jej sąsiadów.
Rozumiem, stało się to, ale czemu niektóre osoby nie potrafią pogodzić się z tą informacją. Tych ludzi już nie ożywimy, chyba że w sercu. Minęły już trzy lata, a to nadal wszędzie krąży. Występowały różne opcje jak to się stało? jedna, że uderzyli w sosnę, druga, że to był zamach i w ogóle każdy wymyśla sobie swoją wersję.
Rozumiem pamiętajmy o tym wydarzeniu, ale nie przesadzajmy. Stało się i nie odstanie...

Temat sam w sobie jest smutny...Przed chwilą przyjrzałam się zdjęciu listów, które przyszły do Lucy i chyba jest tam mój :) Teraz już mam banana na twarzy hahs
:* Tylko czekam, aż nagra ten filmik :)