11 grudnia 2014

Crash down

Hej,
Czwartek, czyli ostatni dzień egzaminów próbnych, dzisiaj część językowa. Angielski poszedł mi chyba najlepiej. Mimo tego, że mam szóstkę z niemieckiego, jakoś obawiałabym się pisać egzamin z właśnie tego języka. Od pierwszej klasy podstawówki a nawet i od przedszkola mam styczność z angielskim, z niemieckim za to tylko trzy lata. Nie potrafię swobodnie wypowiedzieć się na większość tematów, tak jak to w przypadku z angielskim. Jednak liczę, że kiedyś i mój niemiecki będzie na wysokim poziomie. Języki obce jednak uważam za ważne. Choć i tak poszerzamy swoje umiejętności w grach, czytając jakieś zagraniczne strony, czy też oglądając jakieś programy telewizyjne, gdzie akurat tą ostatnią opcję lubię najbardziej. Czasami tylko szukam jakichś dziwnych kanałów i siedzę zgadując jaki to język, często zdarzają się też wiadomości z dnia, których i tak nie rozumiem. Ostatecznie jak nie ma niczego na normalnych kanałach, zostają telereklamy z mopami i patelniami. Tak, takie moje małe dziwactwa.
Temperatura już głównie maleje, a tak robi się coraz szybciej ciemno. W końcu za chwilę święta, już tylko 12 dni. A moi sąsiedzi nareszcie wywiesili lampki, będę miała co oglądać nocami.


4 komentarze:

Za każdy komentarz szczerze dziękuję, przyjmuję tylko uzasadnioną krytykę. Jednakże każda opinia ma dla mnie znaczenie.
♥♥♥
Jeśli już komentujesz, bo zależy ci tylko na wejściach i komentarzach to przeczytaj chociaż połowę postu, a dopiero potem skomentuj.