17 kwietnia 2020

But you know what I want

Hej,
Piątek.

Dzisiejszy dzień był dobry i zajmujący, ciągle miałam co robić.

Z rana miałam wykład, potem zrobiłam zupę i wróciłam na ćwiczenia online, potem miałam obiad i po południu kiedy już wysłałam zagadnienie z finansów to chwyciłam się kontynuacji malowania ławki z palet. I aktualnie już jest ona gotowa, biała i czekam tylko aż do końca zaschnie, to wyciągnę ją na zewnątrz, a aż szkoda.

Obecnie już się umyłam i za jakiś czas pójdę spać, bo akurat w soboty lubię wstawać wcześniej.
grafika interior, architecture, and home

16 kwietnia 2020

You drew a question mark

Hej,
Czwartek.

Dzisiejszy dzień był dobry i słoneczny.

Pierwszy raz w życiu robiłam kluski na parze z sosem truskawkowym. Szczerze mówiąc kiedyś nawet nie wiedziałam że są one robione z ciasta drożdżowego i w sumie to takie pączki ale na parze. W sumie kiedyś miałam podobnie z krokietami, aż sama ich nie zrobiłam.

Obecnie dopiero co wyszłam z wanny i za jakiś czas pójdę spać, bo jutro szykuje mi się cięższy dzień pod względem studiów.
Grafika użytkownika crystalrainbow

15 kwietnia 2020

That’s up

Hej,
Środa.

Dzisiejszy dzień był trochę cieplejszy niż ostatnie, ale nadal nie tak przyjemny jak zeszła niedziela.

Za dużo dzisiaj nie zrobiłam, rano wstałam, umyłam włosy i zrobiłam płukankę z rumianku. A potem zrobiłam barszcz czerwony. W międzyczasie zajęłam się moimi roślinami i zobaczyłam też dwa odcinki seriali.

A popołudniem chwyciłam się ławki z palet, trochę ją wyszlifowałam i pomalowałam na biało. Jutro jeszcze zobaczę czy będzie potrzebna druga warstwa i ostatecznie jeszcze jedna puszka farby. Fajne to było. Może jeszcze kiedyś zrobię stolik z palet.

Obecnie pozostało mi umyć się i iść spać, chyba że jeszcze dokończę odcinek serialu.
grafika travel and tree

14 kwietnia 2020

I know this love is heading in the same direction

Hej,
Wtorek.

Dzisiaj już zwykły wtorek po świętach.

W sumie to nic specjalnego się dziś nie działo. Wstałam po ósmej, miałam śniadanie, zobaczyłam dwa odcinki seriali, poczytałam trochę, zrobiłam coś przy obiedzie i było popołudnie. Potem rumianek z karmelem i trochę ćwiczeń, a na zakończenie jogi. W przyszłości chciałabym jeszcze bardziej się w nią zagłębiać, bo ma to sens, a zawsze lubiłam rozciąganie.

Obecnie już się umyłam i za jakąś chwilkę pójdę spać.
grafika breakfast, dessert, and food

13 kwietnia 2020

I’m gonna place my bet on us

Hej,
Poniedziałek.
Lany poniedziałek.

Ten akurat był inny niż zazwyczaj, jeszcze pamiętam jak ostatnie lata przyjeżdżali moi koledzy i to że mnie polewali i dawałam im za to piwo nie było może najlepszą kwestią, ale za to mieliśmy kolejny powód żeby się spotkać, porozmawiać i zawsze było śmiesznie. W tym roku za to tę funkcję objął deszcz. Szkoda, że taka była dzisiaj pogoda, bo wczoraj naprawdę fajnie siedziało mi się na dworze. A tak też nie wiadomo jak będą wyglądały następne dni.

Obecnie już się umyłam, za jakiś czas pójdę spać, ale teraz może jeszcze coś zobaczę, ale nie będę za długo siedzieć, bo jednak zależy mi, żeby około ósmej już wstawać.
Grafika użytkownika tammiecagle323

12 kwietnia 2020

The best thing, alright

Hej,
Niedziela.

Wesołych Świąt! A przede wszystkim zdrowych i rodzinnych (oczywiście w małym gronie)


W sumie to dziś tylko na zmianę robiłam coś do jedzenia, byłam na dworze, piłam kawę i oglądałam jakieś filmy w tym Mój przyjaciel Hachiko, przy którym nie da się nie uronić łezki. Dzień bardzo słoneczny, ciepły i przyjemny.

Obecnie już się umyłam i za jakiś czas pójdę spać, bo i tak jest już dosyć późno, a jutro lany poniedziałek i trzeba być od samego rana gotowa.
Easter Bunny Niosący Kosz Królika Dziecka | Premium Wektor

11 kwietnia 2020

That feeling is the best thing

Hej,
Sobota.

Dzisiejszy dzień był słoneczny i bardzo pracowity.

Tak jak w normalną sobotę wstałam dosyć wcześnie, miałam śniadanie i zaraz po kawie zaczęłam sprzątanie. A potem wszystko jakoś poszło.

Wieczorem zobaczyłam sobie Pretty Woman i teraz czekam na mojego Richarda. Od zawsze uwielbiałam tę historię i myślę, że to raczej się nie zmieni.

Obecnie już się umyłam, za jakiś czas pójdę spać, ale teraz jeszcze coś poczytam albo zobaczę.
richard gere rescue GIF
richard gere gotta love this film GIF

10 kwietnia 2020

Hold on to what you are feeling

Hej,
Piątek.

Dzisiejszy dzień był dobry, dosyć ciepły i całkiem pracowity.

Dziś akurat najwięcej czasu spędziłam w kuchni robiąc ciasta z moją mamą albo też na dworze. Nadal uważam, że kawa na słońcu po całej zimie to najlepsze uczucie ciepła. Jutro już tylko posprzątać i myślę, że będziemy gotowi na "święta".

Obecnie oglądam Titanica po raz kolejny, a w czasie przerwy jeszcze zdążyłam się umyć. Te ulubione przerwy na reklamy. Skończę film, popłaczę się kolejny raz i pójdę spać.
titanic kate winslet GIF

9 kwietnia 2020

Oh, you gotta hold on

Hej,
Czwartek.

Trochę czasu spędziłam na dworze, bo pogoda naprawdę jest piękna. Potem jeszcze porozmawiałam sobie ze znajomym na temat roślin, bo ostatnio i mi i mu usycha liczi. A dodatkowa wymiana na temat wszelkich nowostek jak najbardziej fajna i co ważniejsze wspomniał mi o tym, że jutro poleci Titanic.

Wieczorem poleżałam sobie trochę, a potem nawet poćwiczyłam z gumami, bo uświadomiłam sobie, że one też mogą być dobre na nogi.

Obecnie już się umyłam, za jakiś czas pójdę spać, bo dziś nie chcę siedzieć za długo. Zresztą mam w planach wstać jutro trochę wcześniej.
grafika flowers, street, and japan

8 kwietnia 2020

I'll do what it takes to make this fly

Hej,
Środa.

Dzisiaj skupiłam się na zadaniach na studia. Wysłałam chyba wszystko co musiałam i obecnie jestem na czysto i mam nadzieję, że do Świąt już nic więcej nie przyjdzie, żaden mail.

Dużo czasu spędziłam na podwórku, nawet zaliczył pierwszą kawę na słońcu. Później jeszcze zrobiłam makaron do rosołu i trochę się porozciągałam. Obecnie już się umyłam i za jakiś czas pójdę spać.

7 kwietnia 2020

I never meant to make you cry

Hej,
Wtorek.

Dzisiejszy dzień był dobry i dosyć szybki.

Ciągle miałam co robić, a to obiad, elekcje w międzyczasie, wieszanie firan po wczorajszym myciu okien. A ostatecznie długa kąpiel, maski, odżywki i płukanka na włosy i chill przy drinku. Oczywiście #zostańwdomu obowiązuje. Strasznie chciałabym spotkać się ze znajomymi, iść na jakieś piwo, do klubu ale jak na razie nic z tego. Mam nadzieję, że to wszystko nadrobimy.

Obecnie czekam aż wyschną mi włosy, może zobaczę jakiś odcinek serialu i fajnie by było znowu przeczytać kilka rozdziałów książki. Żadnych zadań nie chcę już dzisiaj chwytać, to zostawię sobie na jutro.
grafika gif, movies, and quotes

6 kwietnia 2020

Now I won’t let this plane go down

Hej,
Poniedziałek.
Nowy tydzień.

I zaczęłam go w pełni, bo umyłam dzisiaj większość okien w domu i aktualnie w tej kwestii jestem gotowa na Święta, wiosnę. Bo w sumie to mycie okien ważniejsze jest dla mnie na dane pory roku i przynajmniej trzy razy w roku do tego dochodzi.

Poza tym sporą część popołudnia spędziłam na dworze. A jeszcze w południe miałam elekcję z rachunkowości, chociaż w sumie to bardziej było spotkanie organizacyjne. Dziś znowu dostałam nowe maila i nowe materiały. Dobrze by było część z tego jutro przepisać, przejrzeć zadania z rachunkowości i wysłać je i zrobić nowe zadania z języków, które pewnie dostaniemy. Nic tylko żyć i świętować.

Obecnie już zobaczyłam M jak miłość, umyję się i pójdę spać. Ale i tak jeszcze trochę posiedzę i może przeczytam rozdział książki.
grafika food, girl, and ice cream

5 kwietnia 2020

I never meant to break your heart

Hej,
Niedziela.

Dzisiejszy dzień był taką typową niedzielą. Wstałam dosyć wcześnie, miałam śniadanie, kawę i chwytałam się obiadu. Zrobiłam moje ulubione pieczone ziemniaczki i w międzyczasie jeszcze umyłam sobie włosy, bo rano nałożyłam na końcówki olej.

Popołudniu trochę czasu spędziłam na dworze, potem przy filmie z mrożoną kawą, która ostatecznie był letnia. A wieczorem przepisałam wykład z inwestowania, a przy tym również oglądałam film. 

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać, bo na jutro mam trochę planów i fajnie by było gdybym wstała wcześniej.
grafika coffee and iced coffee

4 kwietnia 2020

Just tell me it’s not the end of the line

Hej,
Sobota.

Dzisiejszy dzień był dobry i zorganizowany. Dziś nie miałam problemu ze wstawaniem, bo już po pierwszym budziku byłam na nogach.

Dobre śniadanie, później podlewanie roślin i cappuccino. Zaraz potem chwytałam się odkurzania, sprzątania i ogólnie wszystkiego co trzeba robić w domu. Ostatecznie skończyłam popołudniem umyciem podłóg. Potem jeszcze chwilę byłam na podwórku i pozbierałam szyszki.

A wieczór spędziłam z Domem z papieru.

Skończyłam czwarty sezon La casa de Papel.

Pokochałam ten serial, bohaterów. Co zresztą pokazuje to, że zobaczyłam osiem odcinków w dobę po premierze. Myślałam, że w tym sezonie dostaniemy odpowiedzi, a skończyliśmy z jeszcze większą ilością pytań. Ale co najważniejsze nie możemy tracić wiary w czasie wojny. Pozostała siła, walka i miłość.
Było wiele smutnych momentów, ale dalej tak samo zostawaliśmy rozśmieszeni. Nowi bohaterowie, nowe miasta nie zawiodły nas. A akcja nadal trwa.
la casa de papel tokyo GIF by NETFLIX

3 kwietnia 2020

I know the hurt won’t pass

Hej,
Piątek.

Dobry dzień.

Premiera czwartego sezonu Domu z papieru.

Aktualnie zobaczyliśmy w sumie sześć odcinków i zostały nam dwa. A potem czekanie jakieś dwa lata, przy dobrych lotach półtora roku. Z jednej strony myślę, że lepiej by było gdyby tak  dobry serial został zakończony po pierwszym skoku, ale z drugiej chciałabym więcej. To jest właśnie to, że trzeba wiedzieć kiedy skończyć produkować serial, a w dodatku tak żeby zakończenie miało ład i skład.

W ciągu dnia zrobiłam obiad, zrobiłam zadania z rachunkowości na następny tydzień. Miałam dobrą kawę i spróbowałam sernika królewskiego, który wczoraj zrobiłam. Wyszedł jak zawsze dobry, ale widać w spodzie trochę zakalca. Jeszcze jutro na to bardziej spojrzę, bo serio nie wiem skąd on by się tam wziął.
go la casa de papel GIF by NETFLIX

2 kwietnia 2020

Leave me some kind of sign

Hej,
Czwartek.

Dzisiejszy dzień był w porządku. Zrobiłam trochę zadań z rachunkowości, więc zawsze do przodu. Ostatecznie na teraz zostało mi jakieś dziesięć zadań do piątku za tydzień. Jak na razie to staram się trzymać terminów i wyrabiać się w czasie. Przynajmniej planowanie dobrze mi idzie.

Poza tym zrobiłam coś przy obiedzie i miałam dobrą kawę.

Obecnie już się umyłam, nic więcej już nie będę robić i już tylko za jakiś czas pójdę spać.
grafika house, home, and candle

1 kwietnia 2020

Hello April!

Hej,
Środa.

Nowy miesiąc.

Prima aprilis, ale szczerze mówiąc jak dla mnie większość czasu tego roku to żart, więc specjalnie nie robiłam nikomu dowcipów. Ale za to też starałam się nie dać się innym wrobić, na przykład koledze "który będzie ojcem"...ta. Niem tym razem.

Mam nadzieję, że kwiecień będzie lepszym miesiącem, że obecna sytuacja poprawi się, nastąpi recesja i wyjdziemy z tego dołka.

Dzisiejszy dzień był całkiem dobry, elekcje zaliczone, włoski nadrobiony. Teraz jedynie pozostało mi przepisać wykład z makroekonomii i zrobić zadania z rachunkowości, mam nadzieję, że są krótkie, szybkie i przyjemne. A jeśli nie to i tak będę musiała je zrobić.

Obecnie już się umyłam, za jakiś czas pójdę spać. A teraz jeszcze zobaczę jeden krótki filmik i raczej nic więcej już nie będę robić, bo jestem dosyć śpiąca.
Say 'Hello' to your favourite month with a Splash of Spring ...