31 grudnia 2019

Koniec 2019.

Hej,
Wtorek.

Już dziś Sylwester, a dopiero co pisałam noworocznego posta. Szybko minął ten rok. Nawet nie spostrzegłam kiedy tyle czasu minęło.

Dzięki wam wszystkim statystki ukazują się następująco: 2427 postów łącznie, a w tym roku 365, czyli pisałam w każdy dzień (to było również moje postanowienie na ten rok), 82 miesięcy na blogu, około 250 obserwatorów, ponad 700 000 wyświetleń. To wszystko osiągnęłam w tym czasie od kiedy jestem tutaj blogu, od 10 marca 2013. Za wszystko wam dziękuję, za każdy komentarz, za każde wejście.

We wczorajszym poście odpowiedziałam na dziewiętnaście pytań dotyczących 2019 roku i myśląc o tym wszystkim jestem nawet zadowolona z tego czasu. Myślę, że ten następny rok będzie jeszcze lepszy. 

Chcę wam życzyć wspaniałego Sylwestra oraz szczęśliwego, zdrowego i udanego nowego roku!
Podobny obraz

30 grudnia 2019

Podsumowanie roku 2019

Hej,
Dzisiaj post podsumowujący dany rok - dziewiętnaście pytań.

1. Co najlepszego spotkało Cię w roku 2019?

Dobrzy ludzie, dobre imprezy, studniówki, zdane matury i egzaminy.

2. Największy sukces?

Dwa lata temu zdałam egzamin na prawo jazdy i egzamin zawodowy, w zeszłym dostałam się na staż w Irlandii. A w tym przede wszystkim zdałam egzaminy zawodowe (otrzymałam tytuł technika ekonomisty i technika rachunkowości), zdałam matury i dostałam się na studia.

3. Najlepsze wspomnienie?

Trzy studniówki, matury, a później świadomość że je zdałam z bardzo wysokimi wynikami, krwiodawstwo i studia w jakimś stopniu.

4. Serial roku?

Trudno jest mi podać jeden, więc łatwiej będzie mi wypisać te które zaczęłam w tym roku (bez kontynuacji):

- Sex Education
- Maniac
- Russian Doll
- Somewhere Between
- Stalker
- Beverly Hills, 90210
- PLL The Perfectionists
- Dead to me
- The Society
- The Hook Up Plan
- On my Block
- Chernobyl
- How to sell drugs online (fast)
- The disappearance of Madeline
- The House of Flowers
- Euphoria
- BH90210
- Derry Girls
- Looking for Alaska
- What/If
- Lucifer
- Unbelievable

5. Piosenka która kojarzy ci się z rokiem 2019?

W tym roku również dużo czasu spędziłam na Spotify. Patrząc na podsumowanie ze Spotify to przesłuchałam prawie jedenaście tysięcy minut muzyki, a w tym przede wszystkim popu i rapu.

- More than you know
- Someone you loved
- Perfect
- Seniorita
- Lucid dreams

6. Słowo roku?

Dorosłość.

7. Co najbardziej się w Tobie zmieniło?

Moim zdaniem nie zmieniłam się za bardzo z charakteru, może trochę dorosłam do niektórych spraw, z wyglądu za to w tym roku raczej nie przeszłam wielkich zmian.

8. Ulubiony produkt kosmetyczny?

Tradycyjnie - coś do ust, wszelkiego rodzaju balsamy, szminki, pomadki, kredki to jest to co uwielbiam. Wolę za bardzo nie skupiać się nad tym pytaniem, bo moje możliwości co do makijażu rozwinęły się i dalej rozwijają.

9. W tym roku idzie Ci lepiej w szkole czy gorzej niż w zeszłym?

W tym roku już nie szkole, ale za to na uczelni. Jak mi idzie to dowiem się z czasem, po sesji. Na razie mogę stwierdzić, że nie jest źle i za dużo raczej się nie dzieje.

10. Co najlepszego zdarzyło ci się w blogowaniu?

Ciągle rosnąca liczba obserwatorów, wyświetleń i miłe komentarze, które dodają otuchy. Z jutrzejszym postem będzie 365 postów w tym roku, z czego wychodzi, że pisałam każdego dnia, to duże osiągnięcie.

11. Zaliczasz ten rok do udanych?

Był to dobry czas, chociaż dalej wiszą nade mną sprawy naprawdę ważne, których nie mam jak zmienić, a odgrywają znaczną rolę w moim życiu. W pewnym stopniu jest to udany rok.

12. Chciałabyś, aby 2019 był podobny?

Podobny, a przy tym lepszy.

13. Masz postanowienia noworoczne, jak tak to jakie?

Mam kilka, niektóre wolę zostawić tylko dla siebie, a o innych jeszcze kiedyś coś wspomnę w następnych postach.

14. Kilka słów opisujących mijający rok

Odpowiedzialny, zmieniający życie, otwierający.

15. Filmy zobaczone i polecane w 2019 roku:

- A star is born
- Coco
- Gifted
- Bajecznie bogaci azjaci

Szczerze mówiąc nie pamiętam już jakie filmy oglądałam, a muszę przyznać w tym roku też było ich dosyć mało.

16. Książki, które przeczytałam i chciałabym polecić:

- P.S. I like you
- Chłopak, który chciał zacząć od nowa
- Chłopak, który o mnie walczył
- Chłopak z sąsiedztwa
- Nic do stracenia. Początek
- Nic do stracenia. Wreszcie wolni
- Chłopak z innej bajki

17. Herbata roku?

Tak jak zawsze na samym czele wśród herbat jest dla mnie Peach&Mango z Liptona, poza tym wszystkie zielone herbaty i w tym też właśnie takie z herbaciarni również z mango i brzoskwinią.

18. Miesiąc roku?

Myślę, że raczej cały ten rok był dosyć udany jako tako, ale przede wszystkim świetnie bawiłam się na studniówkach, więc styczeń i luty.

19. Co dawało mi motywację?

Motywację dawała mi codzienność, spotkania z przyjaciółmi, dobre wydarzenia i bliskość innych osób.

Chcę Wam życzyć (i mi) wspaniałego przyszłego roku, tak żebyśmy wszyscy byli zadowoleni i w pełni szczęśliwi.

29 grudnia 2019

Jingle bells chime in jingle bell time

Hej,
Niedziela.
Kolejny dobry dzień.

W sumie to ciągle czuję się jakby nadal były Święta. Ale nie narzekam, warto jak najdłużej się tym czasem cieszyć. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach raczej mało czasu spędziłam w domu. Najwięcej to jakieś cztery noce. Więc w porównaniu teraz z tą przerwą świąteczną to mam praktycznie ferie.

Obecnie pozostało mi umyć się, czegoś się napić i posiedzieć trochę przy jakimś filmie z moją rodziną.
grafika christmas, hiver, and snow

28 grudnia 2019

Now the jingle hop has begun

Hej,
Sobota.

Dzisiaj już wracamy do codzienności.

Wczorajsze spotkanie ze znajomymi jak najbardziej udane, do domu wróciłam dosyć późno, ale nawet całkiem się wyspałam. W pewnym stopniu żałuję, że teraz już nie spotykamy się w takim gronie co jakiś czas, bo jednak nasze plany, priorytety po technikum trochę się porozjeżdżały.

Obecnie już posprzątałam w domu, posiedziałam z moją rodziną i jak najbardziej cieszę się z tego, że możemy razem spędzać czas. Bez żadnych wyrzutów, złości, tak po prostu normalnie.
grafika book, autumn, and candle

27 grudnia 2019

Snowin' and blowin' up bushels of fun

Hej,
Piątek.

I po Świętach. Ale to nie zmienia faktu, że były one naprawdę dobre i rodzinne, znacznie bardziej pozytywne niż w zeszłym roku. Teraz już tylko pozostały wspomnienia i jedzenie.

Jeszcze dziś spotykam się ze znajomymi w mieście, bo ostatnio wszyscy razem widzieliśmy się chyba w wakacje. A dużo od tego czasu się pozmieniało. Fajnie będzie powymieniać się nowymi ploteczkami. Zawsze gdy spotykaliśmy się było dużo śmiechu i po prostu pozytywnej aury.
grafika cosy, holidays, and snow

26 grudnia 2019

Jingle bells swing and jingle bells ring

Hej,
Czwartek.
Drugi dzień Świąt.

Dzisiejszy dzień był dosyć typowy i podobny do wczorajszego, ale równie dobry. Teraz trzeba dokończyć jedzenie, które jeszcze zostało, odpocząć do końca i wracać do normalnego trybu życia.

Obecnie dopiero co się umyłam, jeszcze trochę posiedzę z rodziną, może jeszcze coś wypijemy razem i przy tym fajnie byłoby coś zobaczyć w telewizji.

Dobre były te Święta, chociaż inne. Ale myślę, że nigdy nie ma takich samych Świąt. Czasami jest z nami ktoś nowy kto dopiero dołączy do rodziny, czasami zagotuje się mleko z rodzynkami co spowoduje skwaśnienie mleka, ale na pewno zawsze jest dobrze, choćby nie wiadomo co się działo. Ważne że nie jesteśmy sami.
merry christmas GIF

25 grudnia 2019

Jingle bell, jingle bell, jingle bell rock

Hej,
Środa.

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Wczorajsza Wigilia jak najbardziej udana, podobało mi się przede wszystkim jedzenie, chociaż zawsze czuję się trochę ciężka po tym wszystkim, ale tylko raz w roku jest taka okazja i moje ukochane uszka z barszczem. Chociaż rok temu to na bardzo długo po Nowym roku dalej mieliśmy uszka w zamrażalce.

Dzisiaj zobaczyłam Grincha, tak jak zresztą robiłam to ostatnie lata. Głównie dzisiejszy dzień spędziłam na jedzeniu, oglądaniu filmów, ale wyszłam też na spacer tak do urozmaicenia i jakiegoś ruchu, bo aż przyjemnie było na chwilę wyjść z domu.
merry christmas nom GIF

24 grudnia 2019

Merry Christmas

Hej,
Wtorek.
Wigilia.

Zawsze dużo bardziej lubiłam samą Wigilię niż pierwszy czy drugi dzień Świąt. I dalej mi tak pozostało.

Dzisiaj bez przedłużania - życzę wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo miłości, dużo dobrego jedzenia, szczęścia i odpoczynku z bliskimi. Niech te dni będą dobrze zapamiętane.


Wesołych Świąt!
merry christmas GIF by GIPHY Studios Originals

23 grudnia 2019

Before Christmas

Hej,
Poniedziałek.

Pracowity poniedziałek w domu.

Już mamy choinkę i praktycznie cały dom jest posprzątany i gotowy na Święta. Z ciastami też jestem do przodu, więc można powiedzieć, że dla nas Święta mogą już przychodzić. I nawet brak śniegu nie popsuje nam planów i humorów.

Już jutro Wigilia, nie mogę się doczekać barszczu z uszkami i tego czasu, kiedy wszyscy razem posiedzimy razem po otworzeniu prezentów przy jakichś świątecznych piosenkach, a w końcu z Kevinem w tle.
merry christmas GIF

22 grudnia 2019

when loved ones are near

Hej,
Niedziela.

Tuż przed Świętami.

Dzisiejszy dzień był dobry, wolny, rodzinny. Taki jaki powinien być w niedziele. Jeszcze tylko wypić coś dobrego czy jakiegoś drinka i już kompletnie będzie czuć magię Świąt.

Dobrze mieć w końcu jakiś weekend w domu przy którym nie muszę myśleć, że już znowu muszę zbierać się na studia, pakować manatki i wyjeżdżać. Cieszę się z tej długiej przerwy, którą nadal mam przed sobą. Jutrzejszy dzień nie będzie taki lekki i przyjemny, bo postaram się zrobić wszystko to co zazwyczaj robiłam w soboty, a w dodatku przygotować się już konkretnie do już prawie obecnych Świąt.
grafika candles, tea, and warm

21 grudnia 2019

and hearts will be glowing

Hej,
Sobota.

Dziś za to nie miałam w planach takiej normalnej soboty jak to zazwyczaj sprzątam, odkurzam i robię praktycznie wszystko w domu. Myślę, że przed samymi świętami, poniedziałek będzie takim idealnym dniem na to czego dzisiaj nie robiłam. Wtedy też ubiorę choinkę i ułożę prezenty pod nią. Myślę, że wtedy poczuję tę jakąś magiczność czy coś w tym specjalnym czasie, nawet pomimo braku śniegu.

Obecnie pozostało mi odpocząć, przygotować się mentalnie do świąt i korzystać z wszystkiego co mam, zwłaszcza z tego czasu przerwy.
grafika cafe, cosy, and december

20 grudnia 2019

there be much mistletoing

Hej,
Piątek.

Wczorajsze spotkanie z moimi przyjaciółmi jak najbardziej udane. Zresztą tak jak zawsze. Było dużo śmiechu, nowości i bardzo dobre jedzenie z drinkami u boku. Do mieszkania wróciłam późno, ale tym razem wcale a wcale mnie to nie martwiło, bo nie zamierzałam i nie poszłam na uczelnię. Niczego nie żałuję. Te godziny rektorskie w czasie mojego wf to był najlepszy prezent jaki uczelnia mogła nam dać.

Obecnie już jestem w domu i zaczynam moją przerwę świąteczną. Mam nadzieję, że to będzie dobry czas, odpocznę, pojem sobie i odpocznę od wszystkiego i wszystkich.
grafika aesthetic, breakfast, and couch

19 grudnia 2019

long long ago

Hej,
Czwartek.

Dzisiejszy dzień na uczelni był całkiem przyjemny i dosyć szybko mi minął. Tym razem nie miałam przerwy pomiędzy zajęciami, ale z drugiej strony w ogóle mi to nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie. Tym bardziej że w czasie tej przerwy miałam ćwiczenia z prawa, które naprawdę lubię.

Za jakiś czas będę się zbierać i wychodzić do znajomych, bo robimy sobie razem taką wigilijkę czy coś w tym stylu. Zawsze musimy sobie wymyślić jakiś tytuł dla naszego picia, więc tym razem taki może być chociaż nie brzmi tak zachęcająco jak exotic night.

Nie wiem o której wrócę, ale tym razem może to nawet być i czwarta nad ranem, bo jutro prawdopodobnie nie idę na uczelnię. Mam odwołany ostatni wf, a na poranny jeden wykład raczej nie opłaca mi się wybierać.
Grafika użytkownika pink is everything

18 grudnia 2019

and tales of the glories of Christmas

Hej,
Środa.

W ostatnim czasie naprawdę polubiłam środy. W sumie głównie dlatego, że jest mój wolny dzień od uczelni i mam czas zrobić wszystko to co potrzebuję, co chcę. Przy tym też, że tydzień po tym środku zawsze był łatwiejszy.

Skończyłam czwarty sezon Lucyfera.

Tak jak ostatnio wspominałam ten czwarty sezon był dla mnie naprawdę szybki. Z drugiej strony miał tylko dziesięć odcinków, ale za to naprawdę wybitnych. Cieszę się, że Netflix przejął ten serial, bo świetnie go rozwinął.

Obecnie posiedziałam trochę przy herbacie z koleżanką. Za jakiś czas pójdę się myć, wysuszę włosy może jeszcze coś przeczytam i pójdę spać.
grafika winter, snow, and christmas

17 grudnia 2019

there be scary ghost stories

Hej,
Wtorek.

Dzisiejszy dzień był całkiem dobry. Szybko minęły mi zajęcia, w sumie dlatego też, że na jednych mieliśmy duże kolokwium, więc też do końca zostało tylko pół godziny. A potem jeszcze byłam w sklepie i jakoś ten czas sam mijał.

Miałam dobry obiad z warzywami przy Lucyferze i trochę czasu dla siebie.

Obecnie posiedziałam trochę z koleżanką i za jakiś czas pójdę się umyć i prawdopodobnie spać. Na jutro mam kilka planów, które raczej rozplanują mi cały dzień. Ale na teraz moim pierwszym zamiarem jest wyspać się i wstać dosyć wcześnie.
grafika winter, waffles, and cozy

16 grudnia 2019

and caroling out in the snow

Hej,
Poniedziałek.
Nowy tydzień.

Dzisiejszy dzień w sumie nie był taki zły, w sporym stopniu pociesza mnie fakt, że taki normalny poniedziałek będę miała dopiero za cztery tygodnie jeśli się nie mylę. Już czuję tę świąteczną przerw, tym bardziej że do powrotu do domu zostały mi cztery dni, a w sumie to tylko trzy na uczelni.

W sumie to za dużo dziś nie zrobiłam, bo tylko byłam w sklepie po zajęciach. Podgrzałam sobie wczorajszy barszcz i zobaczyłam kilka odcinków Lucifera. No i znowu zrobiłam sobie moją fajną sałatkę.

Obecnie już się umyłam, jeszcze tylko pouczę się na jutrzejszy test i będę mogła iść spać. A no jeszcze tylko wywieszę pranie.
grafika winter, snow, and house

15 grudnia 2019

marshmallows for toasting

Hej,
Niedziela.

Już jutro nowy tydzień, ostatni przed świętami. Ostatnie pięć dni uczelni, w tym jeszcze jedna impreza i powrót do domu na ponad dwa tygodnie. Będzie to dobry czas. Na razie moim zmartwieniem jest matematyka, języki we wtorek i to jak się spakuję do domu, tak aby nic się nie uszkodziło.

Rano wstałam po ósmej i byłam pierwszy raz w ewangelickim kościele. Na obiad zrobiłam sobie barszcz czerwony i sałatkę z sosem jogurtowo-burakowym do tego oczywiście sok z buraka. Zawsze je lubiłam, ale ostatnio to jakoś wyjątkowo. Popołudniu za to zrobiłam sobie tosty z awokado i dzięki temu już mam przygotowaną pestkę do zasadzenia, na razie leży zwilżona w woreczku, ale już w piątek(?) je zasadzę.

Skończyłam trzeci sezon Lucyfera.

Miał to być ostatni sezon, ale Netflix przejął ten serial i naprawdę się z tego cieszę. Nie podobałoby mi się takie otwarte zakończenie. Zobaczyłam już dwa odcinki czwartego sezonu i widzę, że jest co oglądać. Trzeci miał ponad dwadzieścia odcinków, a ten czwarty ma tylko dziesięć. Więc prawdopodobnie w tym tygodniu go skończę, jeśli nie to raczej w bliskiej przyszłości.

Obecnie już się umyłam, za chwilę wysuszę włosy, spojrzę na pochodne i pójdę spać. Jutro wstaję już po szóstej i mam nadzieję, że nie będzie padało, wystarczy że dzisiaj co jakiś czas lało.
grafika coffee, cappuccino, and sweets