31 sierpnia 2019

Goodbye August!

Hej,
Sobota.

Ostatni dzień sierpnia, dla wielu osób oznacza to koniec wakacji, ale tak jak już kiedyś wspominałam, nie dla przyszłych bądź obecnych studentów. Z drugiej strony łatwiej chyba po prostu iść do następnej klasy technikum (liceum, zawodówki) niż w sporej mierze zmieniać swoje życie i iść na studia. Zupełnie inna odpowiedzialność, koszty, priorytety. Cieszę się z danej mi szansy, ale jednocześnie towarzyszą mi lekkie obawy. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie dobrze, poradzę sobie i będę naprawdę szczęśliwa.

Nie ubłagalnie sierpień minął. Pora na wrzesień, pożegnanie gorącego lata, początek jesieni, kolorowe liście, zbiór dyni i wszystko co z tym wszystkim związane.

Obecnie już się umyłam, czekam tylko aż podeschną mi włosy i pójdę spać. Jeszcze muszę iść do kuchni i schować tartę do lodówki, a tak właściwie na razie tylko samo ciasto na spód. 
Znalezione obrazy dla zapytania goodbye august

30 sierpnia 2019

Ain't got everything you want, but got everything you need

Hej,
Piątek.

Ostatni rok szkolny chodziłam co jakiś czas w soboty do szkoły na zajęcia z dodatkowej kwalifikacji. Dzisiaj nadszedł ten dzień, kiedy dostałam wyniki. I ZDAŁAM, mam drugi tytuł technika. Lekko powątpiewałam w to czy zdam teorię, ale ostatecznie cieszę się z tego jak mi to wyszło.

W kuchni znowu panuje dynia, tym razem w postaci ciasta. Wyszło naprawdę świetnie i już czekam na jutrzejszą kawę/herbatę z nim w roli głównej.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. W końcu jutro sobota czyli dzień, kiedy to dużo się robi.
grafika blue, coffee, and forest

29 sierpnia 2019

So love me for who I am and for who I'm gonna be

Hej,
Czwartek.

Dzisiaj wstałam bardzo wcześnie, ale jeszcze z rana chciałam być w kilku sklepach. I w końcu mam coś przygotowane na następny tydzień. Więc uważam, że warto.

Skończyłam drugi sezon Derry Girls.

Szczerze mówiąc zaczęłam go tylko dlatego, że akcja rozgrywa się w Irlandii (Północnej) na początku lat 90'. Jakoś specjalnie wybitny ten serial nie jest, raczej taka krótka, prosta komedia do odstresowania i dla mnie przy tym do potrenowania angielskiego z innymi akcentami. Co do trzeciego sezonu to zdecyduję, kiedy on nadejdzie.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. Liczę na to, że jutro również szybciej wstanę. Ostatni piątek oficjalnych wakacji, chociaż studenci mają dodatkowy miesiąc.
grafika love poem, quotes and sayings, and love wallpaper

28 sierpnia 2019

I got real big plans, baby, for you and me

Hej,
Środa.

Dzisiejszy dzień był gorący, przyjemny i zarazem w sporej części spędzony w kuchni. Bardzo dobry i szybki obiad w postaci spaghetti i wieczorem planowany dżem z dyni, który mam nadzieję, że będzie równie dobry, a przynajmniej zjadliwy.

Obecnie już się umyłam, czekam aż wyschną mi włosy i naprawdę teraz czuję się świetnie, świeżo i w końcu po całym gorącym dniu, mogłam się trochę schłodzić. W idealnej przyszłości, w swoim domu mam plan mieć wannę z prysznicem, tak żebym mogła się tam wiecznie moczyć.
Grafika użytkownika ☙prfct❧

27 sierpnia 2019

Let's see where it takes us

Hej,
Wtorek.

Dzisiejszy dzień jest naprawdę gorący, nawet wieczorem dalej było duszno. Nawet jak byłam na spacerze, nie musiałam się za bardzo ubierać, a pamiętając to, że jakiś tydzień temu nie wychylałam się z domu bez bluzy to trochę dziwne. Klimat się zmienia.

Dzisiaj w centrum znowu była dynia, tym razem nie zupa, a kompot z niej. A jeszcze myślę zrobić z niej dżem, a pewnie i tak część mi zostanie. W końcu ważyła 6300 gramów.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać.
grafika bedroom, home, and bed

26 sierpnia 2019

Roll with me, get it right, faded on a summer night

Hej,
Poniedziałek.
Nowy tydzień.

I pierwszy raz w tym sezonie zupa krem z dyni. Czekałam na ten czas. Z drugiej strony właśnie takie rzeczy jak i też coraz wcześniejszy zachód słońca pokazują, że jesień już puka do drzwi. Nie powiem, również podoba mi się ta pora roku. Ale szkoda mi lata, bo jednak to je chyba najbardziej lubię.

Obecnie już się umyłam, poczekam jeszcze trochę aż podeschną mi włosy i ostatecznie chyba wysuszę je suszarką. A potem już tylko moje łózko i ja.
grafika beautiful, Best, and life

25 sierpnia 2019

'Fore all the diamonds and rings, we got trust

Hej,
Niedziela.

Ciepłe dni wróciły. Tylko pytanie na jak długo. Bo wieczorem strasznie wiało i gdzieś w okolicy kręciła się burza, więc nie do końca tak łatwo z tą pogodą.

Skończyłam trzeci sezon Thirteen Reasons Why.

I szczerze mówiąc z początku nudziły mnie odcinki, pod koniec chciałam tylko wiedzieć kto zabił. Kompletnie nie polubiłam Ani, aż zatęskniłam za Hannah. Dalej sądzę, że ten serial powinien zakończyć się po pierwszym sezonie, a teraz myślę, że jeszcze jest możliwość czwartego sezonu. Co do trzeciego to najbardziej została rozwinięta rola Bryce'a. Czasami było mi go żal, ale z drugiej strony ciągle sobie przypominałam ile zła już on uczynił. Ciężko było mi ostatecznie stwierdzić czy należy mu się kolejna szansa.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać.
grafika fruit, lemon, and aesthetic

24 sierpnia 2019

That's the beautiful thing about us

Hej,
Sobota.

Dzisiejszy dzień był przyjemnie ciepły i zarazem zapracowany. Przez większość czasu coś robiłam, z rana sprzątałam, odkurzałam, zrobiłam coś przy obiedzie, umyłam podłogi i jeszcze upiekłam muffiny, bo dawno ich nie robiłam. A myślę, że większość osób lubi je i zawsze można wymyślić, dodać inne dodatki.

Obecnie już się umyłam, a za jakiś czas pójdę spać, może jeszcze zacznę kolejny odcinek serialu, ale za długo na pewno nie będę siedzieć. Mimo wszystko jestem dosyć zmęczona.
grafika aesthetic, english, and nice words

23 sierpnia 2019

We don't let it change us

Hej,
Piątek.

Dzisiejszy dzień był całkiem przyjemny.

Dziś wyszedł też nowy, trzeci sezon Thirteen reasons why. Już kilka odcinków zobaczyłam, arcydziełem ta kontynuacja nie jest, ale z czasem zaczyna mi się podobać i jakoś się wkręcam. Chociaż i tak nie zmienię zdania, że ten serial powinien skończyć się po jednym sezonie, tak jak książka. Kolejne sezony w pewnym stopniu szkodzą pierwotnej historii.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. W końcu jutro będę miała dosyć pracowity dzień. I chciałabym wstać wcześniej.
grafika beach, summer, and view

22 sierpnia 2019

Don't matter the circumstance

Hej,
Czwartek.

Dzisiejszy dzień był naprawdę dobry, nadal chłodny, ale znacznie cieplejszy niż wczorajszy.

Byłam odebrać moje nowe okulary i na razie dziwnie się w nich czuję, ale nadal mi się podobają. A to akurat bardzo ważne. W końcu chyba dorosłam do tego, że one nie muszą być tylko koniecznością, ale mogą być i biżuterią.

Obecnie już dokończyłam moją herbatę, którą przywiozłam z Irlandii. Umyłam się, a teraz może jeszcze zobaczę najnowszy odcinek Suits i później pójdę spać.
grafika coffee, drink, and summer

21 sierpnia 2019

We could talk, we could dance

Hej,
Środa.

Deszczowy dzień. Praktycznie cały dzień co jakiś czas padało. Ale takie podlewanie wcale nie jest złe. Jednakże w tym wszystkim bardzo łatwo wyczuć zbliżającą się jesień.

Skończyłam ósmy sezon Beverly Hills, 90210.

Naprawdę byłam ciekawa co zrobią z dalszymi losami bohaterów po skończeniu studiów. W pewnym stopniu czuję, że to już inne klimaty w porównaniu z ostatnimi sezonami. Podobnie czułam się po odejściu Shannen, serialowej Brendy.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać, bo na jutro mam kilka planów.
grafika summer, Beverly Hills, and travel

20 sierpnia 2019

Baby can you stay up?

Hej,
Wtorek.

Dzisiejszy dzień był naprawdę dobry. Dotarło do mnie kilka ważnych kwestii, które w przyszłości będą miały wpływ na moje życie. I myślę, że to w sporej mierze.

Sporą ilość czasu spędziłam na dworze, bo pogoda była przyjemna, nawet pomimo porannemu zachmurzeniu.

Wieczorem za to, kiedy wyszłam na spacer, zaczął padać deszcz i po jakichś dwóch minutach od wyjścia z domu, już musiałam wracać. Nie tak miało być. Ale za to zrobiłam sobie świetną, liściastą herbatę.

Obecnie już się umyłam, muszę trochę poczekać aż wyschną mi włosy i zobaczę w tym czasie odcinek serialu chyba że je wysuszę suszarką i pójdę spać.
grafika summer, beach, and sea

19 sierpnia 2019

Might not get no sleep tonight

Hej,
Poniedziałek.
Nowy tydzień.

Dzisiejszy dzień był gorący i dosyć zabiegany. A to głównie dlatego, że byłam w sąsiednim mieście załatwić sprawę z nowymi okularami. Mam nadzieję, że ostatecznie dobrze będę w nich wyglądać, a przede wszystkim czuć się, po prostu dla samej siebie.

Zauważyłam ostatnio, że coraz szybciej zaczyna robić się ciemno na podwórku, już po dwudziestej zachodzi słońce. To kolejna kwestia, w której widać zbliżającą się jesień.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać.
grafika sunflower, yellow, and flowers

18 sierpnia 2019

Work all day, work all night

Hej,
Niedziela.

Dzisiejszy dzień był całkiem dobry i przyjemny. W końcu od niepamiętnych czasów pomalowałam sobie paznokcie i aż dziwnie się z tym czuję, ale z drugiej strony strasznie mi się one teraz podobają. Muszę postarać się, żeby jakoś regularnie wrócić do robienia ich.

Dzisiaj mijają dwa lata od kiedy zdałam egzamin na prawo jazdy. Nadal w jakimś stopniu to przeżywam. Dalej pamiętam moje pierwsze jazdy, chociaż od tego momentu trochę kilometrów już zrobiłam.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. Jutro za długo spać raczej nie będę.
grafika coffee, drink, and food

17 sierpnia 2019

And the whole world fades

Hej,
Sobota.

Dzisiejszy dzień był dosyć pracowity.

Zaczynając od tego, że wstałam dosyć wcześnie, odkurzałam, zrobiłam coś przy obiedzie, umyłam podłogi i w sumie wszystkiego takie typowe czynności przy sprzątaniu domu w sobotę. W ogromnym skrócie typowa sobota.

Skończyłam czytać Kirsty Moseley - Nic do stracenia. Początek.

"W dniu szesnastych urodzin Anna Spencer bawi się w klubie ze swoim chłopakiem. Wyjątkowy wieczór szybko się kończy, a poznany przypadkiem Carter Thomas, handlarz broni i narkotyków, zamienia kilka lat jej życia w piekło.
Dzięki jej zeznaniom Carter zostaje skazany, ale z więzienia wciąż wysyła listy z pogróżkami. Ojciec Anny, wpływowy senator i kandydat na prezydenta, zrobi wszystko, by zapewnić jej bezpieczeństwo.
Ochroną Anny zajmie się przystojny komandos, Ashton Taylor. Aby nie wzbudzać podejrzeń, ma udawać jej chłopaka. Cierpliwie stara się sprawić, by pokonała dręczące ją koszmary i pogrzebała przeszłość. Anna zaczyna czuć się bezpiecznie, a udawanie zakochanych powoli przestaje być grą.
Jednak kolejne dni przynoszą złe wiadomości. Wkrótce ma odbyć się rozprawa apelacyjna i Carter może wyjść na wolność. Jeśli tak się stanie, Ashton i Anna znajdą się w niebezpieczeństwie."

Z czasem strasznie wkręciłam się w tę książkę. W ostatnich rozdziałam podejrzewałam, że nie będzie w niej konkretnego zakończenia, co w sumie zdradzał też tytuł. I tym sposobem przeniosłam się na kolejną książkę, drugą część. Mam nadzieję, że ten zapał mi nie minie i również przyjemnie będzie mi się ją czytało. Bo opowiedziana historia ma drobne niedociągnięcia, jednakże kompletnie jestem w stanie jej to wybaczyć.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. To by było tyle na sobotę.
Okładka książki Nic do stracenia. Początek

16 sierpnia 2019

When you look at me

Hej,
Piątek.
Zimny piątek.

W sumie to dzisiejszy dzień był taki normalny, nic specjalnego się nie działo. Chyba że padający deszcz to ciekawe zjawisko. Poza tym zerwałam winogrona z krzewu. Nie spodziewałam się, że mogą być tak dobre.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. Przedtem pewnie jeszcze przeczytam z rozdział książki.
grafika big sur and paradise

15 sierpnia 2019

I don't wanna be just a memory, baby

Hej,
Czwartek.

A w dodatku święto.

Dzisiejszy dzień był strasznie podobny do niedzieli. Nie było jakoś specjalnie ciepło, ale chyba pomału zaczyna to do mnie docierać, że wkrótce zaczyna się jesień. Liście już spadają, a noce są zimne, w sumie dnie czasami też.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i zobaczyć najnowszy odcinek Suits albo przeczytać rozdział książki i ostatecznie iść spać.
grafika makeup, eyes, and eye