17 listopada 2019

Like it was easy

Hej,
Niedziela.

Dzisiejszy dzień był całkiem przyjemny. Rano wstałam po dziewiątej, miałam śniadanie i poszłam do kolejnego kościoła. Potem robiłam obiad i zobaczyłam odcinek serialu, później przyszła do mnie koleżanka i trochę razem posiedziałyśmy, ostatecznie spędziłam dużo czasu z moimi współlokatorami, przepisałam wykłady z mikroekonomii i trochę pouczyłam się na kolokwium z matematyki.

Obecnie już się umyłam, oglądam nowy odcinek Rolnik szuka żony, a później jeszcze będę musiała się trochę pouczyć, wysuszyć włosy i iść spać.
grafika cocina, decoracion, and hogar

16 listopada 2019

In two months, you replaced us

Hej,
Sobota.

Dzisiejszy dzień był całkiem przyjemny. Rano wstałam po ósmej, miałam śniadanie, zobaczyłam z dwa odcinki seriali i poszłam na do sklepów. Trochę rzeczy pooglądałam, poszłam do nowej piekarni, pooglądałam trochę i pochodziłam. Potem wróciłam do domu, zrobiłam obiad, a później zobaczyłam film.

Coco - "Dwunastoletni Miguel uwielbia muzykę, która od pokoleń jest w jego rodzinie zakazana. Chłopak marzy jednak, by osiągnąć sukces na miarę swojego wielkiego idola – Ernesta de la Cruza. W pogoni za swoją pasją trafia do pełnej kolorów Krainy Umarłych, gdzie ze wszystkich sił stara się odkryć historię swoich przodków. Z pomocą przychodzi mu przeuroczy oszust o imieniu Hektor."

Naprawdę fajna bajka, jednocześnie rozśmieszająca jak i wzruszająca do łez. Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, jak najbardziej polecam i zachęcam. Końcówka po prostu rozwaliła mnie na kawałki. Ale nie żałuję czasu mu poświęconego. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś go zobaczę.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. Na jutro też mam już kilka planów. Zwłaszcza wieczorem pouczyć się na kolokwium z matematyki.
Znalezione obrazy dla zapytania: coco 2017"

15 listopada 2019

You tore me down and now it's showing

Hej,
Piątek.

Po wczorajszym cooking night z przyjaciółmi, wróciłam do mieszkania po trzeciej. Kompletnie się tego nie spodziewałam. Ale przynajmniej było fajnie, śmiesznie i przede wszystkim z dobrym jedzeniem. Myślę, że jeszcze kiedyś w przyszłości zaplanujemy coś podobnego, ale z innym daniem. Naprawdę lubię gotować.

Dzisiaj strasznie nie chciało mi się iść na zajęcia, ale mimo wszystko i tak byłam na całości. Nie było aż tak źle, tylko czułam że brakuje mi trochę tego snu. A po szkole poszłam do Aldi, bo jak długo już tu mieszkam, tak jeszcze tam nie byłam. Nawet zauważyłam kocyki, gdzie jeden taki dostałam na urodziny kilka lat temu i nadal jest jednym z moich ulubionych.

Obecnie już się umyłam, zrobiłam sobie herbatę i oglądałam serial. Poczekam aż podeschną mi włosy (później prawdopodobnie dosuszę je suszarką), może jeszcze coś zobaczę i ostatecznie pójdę spać. W ten weekend nie wracam do swojego domu. 
Grafika użytkownika Anamaria Constanda

14 listopada 2019

I gave my all and they all know it

Hej,
Czwartek.

Dzisiaj miałam zajęcia dosyć długo, bo już zdążyło się zrobić ciemno za oknami. Starałam się dosyć szybko wrócić do mieszkania, bo jeszcze popołudniem razem z znajomymi umówiliśmy się na cooking night i mam nadzieję, że uda nam się razem coś ugotować. Będzie pozytywnie.

Zapomniałam ostatnio wspomnieć, że skończyłam drugi sezon The End of the F***ing World. Z tego co czytałam ma to być już zakończenie całego serialu i szczerze mówiąc kompletnie mi to pasuje, bo w ten sposób całkiem spokojnie, przyjemnie by się skończył. Po całej akcji pierwszego i drugiego sezonu to coś czego James i Alyssa mogliby oczekiwać. 

Pewnie wrócę do domu późno. Umyję się, spakuję na jutro i pójdę spać. Podoba mi się to, że potrafimy razem ze znajomymi spotykać się co jakiś czas. Oby jak najwięcej takich spotkań.
grafika autumn, cake, and coffee

13 listopada 2019

To love, love, yeah

Hej,
Środa.

Dzisiaj jak na środy już przystało miałam wolne od uczelni. Oby mi się ten plan nie zmienił. 
I tak wstałam z rana, głownie zależało mi na tym, aby posprzątać w mieszkaniu. I zajęło mi to w sumie jakieś dwie godziny, ale naprawdę jestem zadowolona z efektu końcowego. Mam nadzieję, że będzie tak przyjemnie przynajmniej przez najbliższy tydzień.

Poza tym byłam znowu w sklepie. Kupiłam wino, a nie mam korkociągu, ale żadna szkoda, bo jutro z racji urodzin damy je koleżance. A ja w przyszłości będę musiała wybierać wina na odkręcanie.

Obecnie pozostało mi już tylko zjeść coś, umyć się, pooglądać trochę telewizji, spakować się na jutrzejszy dzień i iść spać.
grafika autumn, photography, and coffee

12 listopada 2019

I needed to hate you to love me

Hej,
Wtorek.

Dzisiaj strasznie nie chciało mi się iść na uczelnię, a to wszystko dlatego że miałam kolokwium z angielskiego. A na grupie wczoraj ktoś wspomniał że słownictwo też ma być, z czym kompletnie się nie zgadzałam. I miałam rację, tylko przeżywałam niepotrzebny stres. Nawet nie wiem dlaczego aż tak mnie to obeszło, ale to jaką ulgę poczułam po napisaniu tego testu i ostatecznie po wyjściu z budynku to aż trudno opisać. Wtedy naprawdę poczułam, że patrzę już pozytywniej.

Popołudniu jeszcze byłam w sklepie, bo na razie na dłuższy czas zostaję w mieszkaniu. Przynajmniej nie będę musiała się bać, że coś mi się zepsuje. Chociaż dzisiaj i tak nie gotowałam bo przywiozłam sobie z domu zupę dyniową.

Obecnie pozostało mi już tylko coś zjeść, umyć się, może zobaczyć jakiś odcinek serialu z herbatą i iść spać. Mogłabym też sobie ułożyć plan na jutro, bo trochę będę musiała zrobić.
grafika books, coffee, and delicious

11 listopada 2019

This dancing was killing me softly

Hej,
Poniedziałek.

Święto Niepodległości. Jeszcze pamiętam jak kilka lat temu w gimnazjum, co roku przy sztandarze szłam na mszę i później pod pomnik. Lubiłam te dni, nawet pomimo tego, że zazwyczaj było dosyć zimno, zresztą jak na listopad to czego innego się spodziewać.

Dzisiaj już powrót do normalności, na studia. Kolejny dług weekend za mną. Było fajnie, ciepło i przyjemnie. Coś widzę, że szybko zleci ten semestr, bo już minął ponad miesiąc, a nawet nie zauważyłam kiedy.
grafika autumn, dark, and candle

10 listopada 2019

I needed to lose you to find me

Hej,
Niedziela.

Dzisiaj jeszcze nie wracam do mieszkania. Tym razem zobaczę sobie program Rolnik szuka żony w domu. Nic takiego wyjątkowego się dziś nie działo. Typowa luźna niedziela, trochę pomogłam przy obiedzie, zobaczyłam trochę telewizji i tak mijał swobodnie ten dzień. Dobrze być w domu, coś zrobić, zjeść coś dobrego i po prostu odpocząć prawie od wszystkiego.
grafika city, place, and street

9 listopada 2019

We always go into it blindly

Hej,
Sobota.

Typowa sobota. Rano wstałam, miałam dobre śniadanie i chwyciłam się sprzątania tak jak to robiłam zazwyczaj. Odkurzanie, mycie podłóg i ogólnie wszystko co z tym związane. No i postarałam się zrobić coś przy obiedzie. Mimo wszystko bardziej lubię gotować w swojej kuchni.

Obecnie myślę wypić herbatę z rumem tak akurat za ten chłodny dzień, zobaczyć czy leci jakiś dobry film i wykorzystać ten wolny wieczór, nie wiadomo jak to będzie w mojej przyszłości. No i ostatecznie trochę posiedzieć w wannie i rzucić się do swojego łóżka.
Grafika użytkownika 𝐿𝒶𝓁𝒾

8 listopada 2019

When it wasn’t yours, yeah

Hej,
Piątek.

Dzisiejszy dzień był całkiem w porządku, nic specjalnego się nie działo, ale nie narzekam.

A popołudniu tym razem nie bieg, a normalne przyjście do mieszkania i na dworzec kolejowy. Nawet polubiłam pociągi, ale gdyby nie było w nich takiego ścisku, podobałoby mi się lepiej. Tym bardziej, że spóźniają się i praktycznie większość godzinnej drogi stoję.

Czyli już znowu jestem w domu z powodu długiego weekendu. Jakoś ten listopad rozpieszcza w wolne dni. Obecnie pozostało mi już tylko umyć się, może czegoś napić i wykorzystać ten czas.
Grafika użytkownika Fashion_S

7 listopada 2019

You got off on the hurtin'

Hej,
Czwartek.

Kolejny powrót do mieszkania. Jeszcze rano udało mi się pójść na jeden wykład. A potem spędzić dobrze czas, zjeść coś poza domem, spokojnie pójść na dworzec po bilet na jutro i pójść do koleżanki z cytryną. Miałyśmy iść dzisiaj na imprezę, ale wyszło trochę inaczej, za to miałyśmy dużo czasu na plotki.

Skończyłam trzeci sezon Atypical.

Naprawdę polubiłam ten serial i kiedy się skończy będę przechodzić żałobę. Parę rzeczy (a bardziej osób) mnie irytowało, ale mimo wszystko podobał mi się on, a zwłaszcza zakończenie i relacje jakie się potworzyły.

Obecnie już  się umyłam, tylko muszę spakować się na jutro i iść spać.
grafika autumn, yummy, and cake

6 listopada 2019

And I let it burn

Hej,
Środa.

A dziś nie było długiego spania, bo już z rana byłam zarejestrować się u lekarza, a później na wizycie, żeby więcej dowiedzieć się o moich wynikach, które w ostatnim czasie nie były zachwycające.

Tak to jeszcze zrobiłam coś przy obiedzie, strasznie lubię gotować, chociaż nie zawsze i nie wszystko. I mimo wszystko chyba jednak pieczenie u mnie wygrywa. Muszę pomyśleć, aby robić z tym coś więcej.

Obecnie już tylko pozostało mi umyć się, zebrać na jutro i iść spać. Może w międzyczasie wpadnie jakaś dobra herbata na sen.
grafika food, pancakes, and strawberry

5 listopada 2019

Set fire to my purpose

Hej,
Wtorek.

Drugie kolokwium w moim życiu zaliczone, nie było nawet aż tak źle. liczę na to że jakoś mi to pójdzie dalej z czasem.

A dziś znowu wracałam do domu, ale to głównie dlatego, że w środę mam wolne i chcę wtedy iść dowiedzieć się co z moimi wynikami badań, które robiłam w zeszłym tygodniu. Fajnie tak wrócić, ale mimo wszystko polubiłam swój pokój w mieszkaniu, w dodatku to, że nie muszę codziennie dojeżdżać daje mi sporo swobody. Tylko tęskno mi za autem.

Obecnie już znowu mamy wieczór, posiedzę trochę z moją rodziną, wypiję dobrą herbatę i wyśpię się w swoim dużym łóżku.
grafika coffee, sweater, and cozy

4 listopada 2019

Rose-colored glasses all distorted

Hej,
Poniedziałek.

Mocny powrót na studia. Trzy godziny matematyki to naprawdę dużo. Ale przynajmniej nie miałam dzisiaj żadnego okienka i dosyć szybko wróciłam do mieszkania.

Cały dzień było dosyć chłodno i deszczowo, dlatego też praktycznie nigdzie nie wychodziłam, zresztą rano też nie miałam wielkiej ochoty opuszczać łóżko, zwłaszcza przed siódmą rano.

Obecnie już się umyłam, za jakiś czas będę musiała wysuszyć włosy i iść spać, ale do tego czasu jeszcze trochę posiedzę, pouczę się na włoski i spakuję na jutro.
grafika autumn, autumnal, and cafe

3 listopada 2019

I saw the signs and I ignored it

Hej,
Niedziela.

Powrót do mieszkania, na studia. Naprawdę długa była ta pięciodniowa przerwa. Ale nie narzekam, w końcu miałam więcej czasu i nie musiałam myśleć o tym, że za chwilę znowu wyjeżdżam.

Szczerze mówiąc najwięcej przy tym jest myślenia co ze sobą zabrać do domu, co z domu i jak zarządzić jedzeniem, żeby nic się nie zepsuło, ale po powrocie coś jednak mieć. Więc już tydzień przed wszystko sobie opracowuję w głowie, nawet to kiedy zrobić pranie.

Obecnie już jestem u siebie, za jakiś czas umyję się, spakuję na jutro i pójdę spać. Chyba że jeszcze zobaczę odcinek Rolnik szuka żonę. Ale to się okaże z czasem.
Grafika użytkownika HaileyNickoleOfficial ❤️

2 listopada 2019

'Cause it wasn't yours

Hej,
Sobota.

Normalna sobota w domu. Pomimo dużej ilości pracy, cieszą mnie takie dni, ale tylko wtedy gdy nikt nie wtrąca mi się i nie plącze pod nogami. A tak to standardowo zrobiłam obiad, odkurzałam, umyłam podłogi i ogólnie posprzątałam to co trzeba było. I znowu piekłam, a jak, ale tym razem były to dwie pizze. To właśnie po to wracam do domu, aby ciągle siedzieć w kuchni.

Obecnie już zrobiłam to co musiałam, teraz już tylko relaks, film Bridget Jones 3 i ostateczne rzucenie się w swoje ogromne łóżko. Za wielkością mojego łóżka trochę tęsknię, bo jednak wolę mieć dużo miejsca.
grafika aesthetic, caffè, and breakfast

1 listopada 2019

Hello November

Hej,
Piątek.

Wszystkich świętych.
Pierwszy dzień listopada.

Mam nadzieję, że ten miesiąc będzie tak samo dobry jak listopad, a może nawet i lepszy. Na pewno pogoda mogłaby być podobna, a przynajmniej żeby nie padało i dało się cieszyć tą złotą jesienią.

Dzisiejszy dzień głównie skupiał się na cmentarzach, tak jak co roku. Zawsze najbardziej lubiłam wieczory, kiedy już się ściemniało, a znicze tak barwnie się świeciły. A potem po powrocie do domu, mieliśmy gorącą herbatę. Cieszę się, że dobrze kojarzę te święto.
Znalezione obrazy dla zapytania wszystkich świętych