30 czerwca 2019

Goodbye June!

Hej,
Niedziela.
Ostatni dzień czerwca.

Próbowałam pomyśleć jaki był ten miesiąc i głównie przyszło mi do głowy to, że był gorący, suchy i z jednym egzaminem. Przy tym jednocześnie udało mi się odpocząć i już mam odnowiony pokój. Warto takie rzeczy zapamiętać.

Skończyłam czytać Kasie West - Chłopak z sąsiedztwa.

"Od śmierci mamy Charlie Reynolds przebywa głównie w męskim towarzystwie - ma trzech starszych braci i sąsiada, honorowego członka rodziny. Jest zdeklarowaną chłopczycą i woli grać z kumplami w kosza, niż bawić się w jakieś gierki i flirty. Jednak gdy musi sama zarobić na kolejny ze swoich mandatów za przekroczenie prędkości, nagle ląduje w butiku z eleganckimi ubraniami. I tam nie pozostaje jej nic innego, jak zachowywać się o wiele bardziej kobieco niż do tej pory. Co sprawia, że zaczyna się nią interesować pewien przystojny chłopak…

Wszystkie stresy Charlie odreagowuje wieczorami, gadając przez płot z Bradenem, sąsiadem i przyszywanym czwartym bratem, który zna ją lepiej niż ktokolwiek. Ale nawet się nie domyśla, że Charlie kryje pewną tajemnicę: jest w nim zakochana. I za żadne skarby mu tego nie zdradzi, bo nie chce go stracić."

Strasznie szybko przeczytałam tę książkę, w zaledwie kilka dni, kiedy to jednak nie skupiałam na niej całej swojej uwagi. Jest to kolejna autorstwa Kasie West i naprawdę polubiłam jej lekki styl pisania.  W przyszłości pewnie jeszcze nie raz spotkam się z jej powieściami. Historia Charlie podobała mi się kompletnie, z pracą z powodu mandatów, nowymi przyjaciółkami, chłopakiem i oczywiście sąsiadem.

Dopiero co się umyłam i za jakiś czas chyba pójdę spać, bo jutro mam praktyczną cześć egzaminu zawodowego z dodatkowej kwalifikacji. Liczę na to, że zdam go i będę mieć jeszcze jeden papierek więcej.

29 czerwca 2019

land in miami

Hej,
Sobota.

Dzisiejszy gorący dzień spędziłam w sumie tak jak zazwyczaj mijają mi soboty. Głównie na sprzątaniu od samego rana, przeplecione zrobieniem obiadu i ostatecznie chwilą dla siebie i posiedzenia na podwórku. Tak to jeszcze tylko byłam podlać rośliny na działce i pozmywać naczynia. Dosyć nudny dzień, ale z drugiej strony taki realny, z rzeczywistego bytu.

Obecnie dopiero co się umyłam, a teraz mam zamiar skupić się na książce, bo jak ją zaczęłam, tak mnie wciągnęła i chcę więcej.
Grafika użytkownika Adriana Adriana

28 czerwca 2019

ooo you keep me coming for ya


Hej,
Piątek.

Dzisiejszy dzień był całkiem dobry.

Dużo czasu spędziłam w kuchni i na podwórku. Chociaż dziś już nie było takiego upału jak w ostatnich dniach, ale mimo wszystko było dosyć przyjemnie, zwłaszcza gdy nie wiał wiatr. Normalnie dwadzieścia stopni to dosyć ciepło, ale w porównaniu z wczorajszymi prawie czterdziestoma stopniami to było chłodno. Ale nie powiem przydałoby się trochę deszczu.

Obecnie dopiero co się umyłam i za jakiś czas pójdę spać. Może jeszcze przeczytam jakiś rozdział książki i tyle. A jutro nowy dzień.

grafika beach, sea, and water

27 czerwca 2019

Ooh, I should be running

Hej,
Czwartek.

Już za tydzień będą wyniki z matur. Mam nadzieję, że po pierwsze zdam je, a po drugiej bardzo dobrze je zdam. Nie powiem, trochę się boję, ale z drugiej strony odczuwam podsycenie, podekscytowanie.

Skończyłam trzeci sezon SKAM Italia.

Jest to włoska wersja norweskiego serialu. Tak jak pokochałam Noorę i Williama, tak samo Eleonorę i Edoarda. Sezony dotyczące tej postaci i w jednej i w drugiej odsłonie są dla mnie najlepsze i obecnie trudno by mi było wybrać lepszą spośród nich.

Za to jak przeglądałam Skamy z innych krajów, osobiście jakoś średnio mi tamte postacie przypadały do gustu. Ale nie wykluczam, że może kiedyś do powspominania sobie pierwowzoru zobaczę jakąś inną wersję.

Obecnie dopiero co się umyłam, poczekam trochę aż wyschną albo przynajmniej podeschną mi włosy i pójdę spać. Do tego czasu może jeszcze coś porobię.
grafika gif, eleonora sava, and skam italia
grafika gif, eleonora sava, and skam italia
grafika gif, eleonora sava, and skam italia

26 czerwca 2019

It’s true, la-la-la

Hej.
Środa.

Naprawdę upalny dzień.

Ale mimo wszystko i tak sporą cześć dnia spędziłam na podwórku. Ale nie powiem dobrze było umyć sobie włosy z rana i później mieć je jako zimny okład.

Zobaczyłam kilka odcinków serialu, zamoczyłam ciecierzycę, byłam na dworze. Tak w krótkim podsumowaniu. Na jutro mam kilka planów, głównie kulinarnych.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i mogę iść spać. Bo jutro myślę wstać znacznie szybciej niż na przykład dziś.
grafika drink, summer, and fruit

25 czerwca 2019

But every touch is ooh-la-la-la

Hej,
Wtorek.

Dzisiejszy dzień był gorący, a mimo wszystko całkiem przyjemny.

W końcu zrobiłam trochę porządku w swoich rzeczach, choć ostatecznie czekam do wyników z matur, gdy będę mogła wyrzucić kartki z których powtarzałam. A przynajmniej taką mam nadzieję.

Większość popołudnia i wieczoru spędziłam na dworze, na działce. Uwielbiam oglądać rosnące dynie i słoneczniki.

Obecnie dopiero co się umyłam. jeszcze trochę posiedzę i pójdę spać, bo jutro nowy dzień i chciałabym wstać dosyć wcześnie. Dobrze, że to pojęcie względne.
grafika architecture

24 czerwca 2019

I wish I could pretend I didn’t need ya

Hej,
Poniedziałek.

Nowy tydzień.

Dzisiejszy dzień był całkiem dobry i w pełni słoneczny.

Znowu byłam w szkole, a patrząc w przyszłość chyba dopiero we wrześniu ani razu nie pojawię się w moim starym technikum. No cóż, najwidoczniej nie mogę się rozstać.

Obecnie już znowu jest dosyć późno, więc tylko się umyję i pójdę spać. Na jutro mam kilka planów, między innymi mogłabym ostatecznie dokonać selekcji ulotek dotyczących wyższych uczelni. Poza tym jak już zacznę to innej rzeczy się nazbierają.
grafika colores, view, and flores

23 czerwca 2019

I love it when you call me señorita

Hej,
Niedziela.

Dzień ojca.

Zawsze jakoś zaskakuje mnie to, że na dzień matki sklepy i media wręcz szaleją z prezentami i innymi podobnymi duperelami. Natomiast w dzień ojca panuje kompletna cisza, jakby tatowie nie byli istotni. A są, a przynajmniej ja doceniam swojego.

Ogólnie dzień spędziłam miło i dosyć szybko. Wieczorem byłam na dworze, poza tym jeszcze na działce i udało mi się zobaczyć odcinek serialu.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. W końcu jutro znowu nowy dzień.
Grafika użytkownika Zahraa A. Aljaleel

22 czerwca 2019

Tell me, are you down?

Hej,
Sobota.

Z wczorajszej imprezy wróciłam po czwartej, kiedy ptaki już śpiewały, a co jeszcze bardziej mnie zaskoczyło pomału robiło się jasno na dworze. Dawno nie szłam spać o takiej godzinie, a przy tym w czasie lata.

Było naprawdę dobrze, miałyśmy z koleżankami dużo czasu aby wszystko obgadać i po prostu trochę posiedzieć razem.

Obecnie już wszystko co musiałam zrobiłam, tak jak to zazwyczaj w soboty. Jestem już strasznie zmęczona, więc prawdopodobnie już tylko umyję się i pójdę spać. Może ostatecznie zobaczę jakiś odcinek serialu albo coś innego porobię, ale mam w planach wyspać się.
grafika goals and love

21 czerwca 2019

Baby you gon' make me overnight it

Hej,
Piątek.

Dzisiaj wstałam już o siódmej, a to wszystko dlatego, że miałam kilka planów, głównie chciałam skoczyć do kilku sklepów i do fryzjera podciąć końcówki. Plany zupełnie się udały, wszystko załatwiłam. A na obiad zrobiłam pierwszy raz w życiu leniwe. I nadal nie wiem dlaczego one tak się nazywają, ale były dobre i pewnie zrobię je jeszcze nie raz.

Wieczorem razem z koleżankami spotkamy się, trochę posiedzimy razem i ostatecznie chyba skończymy na imprezie. Do domu wrócę raczej późno albo już bardziej wczesnym porankiem. Dlatego też jestem tu już teraz, bo jednak chciałam coś tutaj dodać.
grafika italy, paris, and french vibes

20 czerwca 2019

Feelin' me, you don't gotta deny it

Hej,
Czwartek.

Ale dzisiejszy był trochę inny, a to wszystko dlatego, że był wolny i było święto.

Za dużo to dzisiaj nie zrobiłam, pomogłam coś przy obiedzie, byłam na dworze, byłam podlać na działce i trochę posiedziałam w simsach i to chyba wszystko. Żadnych zaskakujących rzeczy nie było.

Obecnie dopiero co zobaczyłam odcinek serialu, umyłam się i chyba za chwilę podsuszę włosy, bo zależałoby mi na tym, aby położyć się spać wcześniej. Bo jutro wstaję prawdopodobnie przed siódmą.
grafika cat, love, and animal

19 czerwca 2019

If you're down, don't hide it

Hej,
Środa.

Dzisiejszy dzień był dosyć wolny, chociaż trochę rzeczy się działo.

Nadal szukam arkusza z wczorajszego egzaminu i po prostu nigdzie nie mogę go znaleźć. Nawet odpowiedzi już mam. Chciałabym wiedzieć na co mam się nastawiać. Przynajmniej tak mniej więcej.

A wieczorem jeszcze byłam na spacerze i widać, że zbliża się noc świętojańska, bo pełno wszędzie świetlików. Strasznie intrygują mnie te małe owady z świecącymi zadkami. Jak dla mnie są w pełni urocze. Szkoda, że komary nie świecą w ciemności, łatwiej byłoby je znajdywać.

Obecnie pozostało mi umyć się i iść spać, ale pewnie jeszcze trochę posiedzę i może zobaczę jakiś odcinek serialu.
grafika flowers, pink, and house

18 czerwca 2019

Cravin' that synergy

Hej,
Wtorek.

Egzamin zawodowy z dodatkowej kwalifikacji napisany. Jakie będą wyniki dowiem się dopiero pod koniec sierpnia, więc do tego czasu jeszcze trzy razy zdążę zapomnieć o tym teście. Może będzie czekać mnie miła niespodzianka, a przynajmniej na to liczę.

Później byłam ze znajomymi na rynku i w sumie to przegadaliśmy tak z kilka godzin, ale przynajmniej tym razem udało nam się w pełni spotkać i mieć do siebie czas.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i mogę iść spać, bo jestem naprawdę zmęczona tym dniem.
grafika flowers, rose, and pink

17 czerwca 2019

Come on over, I need your company

Hej,
Poniedziałek.
Nowy tydzień.

Dzisiejszy dzień był całkiem przyjemny, a zarazem pracowity. Chociaż nadal mam kilka rzeczy do zrobienia. Ale to nie zając, nie ucieknie.

Sporą część dzisiejszego dnia spędziłam na dworze, a to wszystko dlatego, że była naprawdę piękna pogoda i aż chciało się być na powietrzu. I tak zrobiłam obiad, przejrzałam rzeczy, które kiedyś przyniosłam z różnych uniwersytetów i zobaczyłam nowy odcinek Wielkich kłamstewek.

Obecnie pozostało mi umyć się, poczekać aż wyschną mi włosy i będę mogła iść spać. Dziś myślę położyć się trochę szybciej niż w ciągu ostatnich dni, bo jutro mam egzamin zawodowy z dodatkowej kwalifikacji, na którą chodziłam od czasu do czasu w piątki popołudnie i soboty. Liczę na to, że zadania będą przystępne i dam sobie radę.
grafika picnic

16 czerwca 2019

Can't say I don't want it 'cause I know I do

Hej,
Niedziela.

Kolejny tydzień dobiegł końca.

Cztery miesiące temu miałam moją studniówkę. Nawet nie powiedziałabym, że minęło od tej nocy tyle czasu. Zresztą matura też już za mną. Teraz tylko czekać na wyniki.

Dzisiejszy dzień był fajny, ale raczej nie należał do takich kompletnie wolnych. Wstałam po ósmej, zrobiłam obiad, a później jeszcze upiekłam drożdżówki z serem i z truskawkami z cynamonem, a wszystko to z powodu sera białego, który za długo już siedziałam w lodówce. Ale nie powiem, lubię piec, rozluźnia mnie to, więc to była dla mnie przyjemność.

Skończyłam trzeci sezon 3%.

Jakoś wydawał mi się słaby ten sezon, pierwszy i drugi były zdecydowanie lepsze. Akcja w muszli mi się podobała, ale w większości postacie zmieniły się na gorsze i po prostu było to osiem nudnawych odcinków, może ostatni był lepszy bo tłumaczył większość zdarzeń, które miały miejsce.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać.
Grafika użytkownika αทαťҽɾɾα

15 czerwca 2019

When it feels so good, but it's bad for you

Hej,
Sobota.

Dzisiejszy dzień był pracowity i gorący.

Czuję się jakbym zrobiła wszystko. Zarówno obiad jak i odkurzanie, mycie podłóg i ogólnie sprzątanie, tak że już mam tego na dziś wystarczająco. Pogoda wcale nie pomagała, bo praktycznie cały czas było mi gorąco. Już nic nie robiąc można się zmęczyć, a co dopiero gdy nie można sobie pozwolić na wolne.

Obecnie już umyłam włosy, nawet zdążyły mi one wyschnąć. Może jeszcze zobaczę jakiś odcinek serialu i pójdę spać. Może w końcu położę się trochę szybciej.
grafika ocean, beach, and paradise

14 czerwca 2019

Are you into me?

Hej,
Piątek.

Dzisiejszy dzień był miły i zarazem upalny.

Ale był to pracowity dzień. Rano byłam na targu, potem zrobiłam obiad, umyłam u siebie okno i drzwi. A wieczorem jeszcze byłam na chwilę poza domem. Aż ostatecznie mogłam zobaczyć odcinek serialu z zimnym piwem w ręku.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. W końcu jutro już znowu sobota, a wolałabym wstać około ósmej, żeby też ze wszystkim zdążyć.
grafika food, pizza, and marina beach dubai