26 marca 2016

You set my heart on fire

Hej,
Wielka Sobota, no to jak koszyczki poświęcone?
W sumie to tak jakby zwykła sobota, również sprzątałam, długo spałam, a rano można było wyczuć jajecznicę. Te ostatnie odczucie to u mnie w domu zasadnicza tradycja. Obecnie już w niej nie uczestniczę co tydzień. Po prostu czasami tak od czasu do czasu.
Dziś skończyłam czytać Jenny Downham - Zanim Umrę. Historia opowiada o szesnastoletniej Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia. Przygotowała listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią. Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin - tego wieczoru. Zanim umrę jest niezmiernie poruszająca książką, nie tylko o chorobie i nadchodzącej śmierci młodej dziewczyny, ale także o miłości i przyjaźni. Dziewczyna nie mając możliwości walki z chorobą stara się jak najlepiej wykorzystać czas, który jej pozostał. Przeczytałam tę książkę w ciągu dwudziestu czterech godzin, a może nawet nie. W nocy myślałam o przesłaniu tej lektury, muszę przyznać identyfikowałam się z Tessą, tak jak ona mam szesnaście lat. Nie wiem co bym zrobiła na miejscu głównej bohaterki. Wracając do tekstu, najbardziej podobało mi się sarkastyczne podejście Tessy. Na podstawie właśnie tej książki powstał film 'Now is good'. Oglądałam go jakieś dwa lata temu, mało z niego pamiętałam, w sumie to nawet dobrze. Aktualnie jestem na pięćdziesiątej minucie filmu i powiem tylko tyle, że książka jest o wiele lepsza. Przede wszystkim w filmie nie zadowalają mnie aktorzy, poza tym plątanie i błędność niektórych zdarzeń. Zobaczymy co powiem po zobaczeniu całości, mimo wszystko i tak wygrywa książka.
Obecnie będę musiała przeczytać Makbeta Szekspira, nie wiem czego się spodziewać, liczę na to, że to sto pięćdziesiąt stron szybko poznam. Romea i Julię również Wiliama przeczytałam w jeden wieczór, myślę że i z tą lekturą będzie podobnie. Zacznę ją dzisiaj i chciałabym skończyć ją jutro.
A co tu jeszcze będę robić? Może dokończę film, umyję się, rozłożę łóżko, przejrzę tumblra i prawdopodobnie zacznę Makbeta. Ciągle jednak pamiętając, że z tej nocy skradziona została jedna godzina. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz szczerze dziękuję, przyjmuję tylko uzasadnioną krytykę. Jednakże każda opinia ma dla mnie znaczenie.
♥♥♥
Jeśli już komentujesz, bo zależy ci tylko na wejściach i komentarzach to przeczytaj chociaż połowę postu, a dopiero potem skomentuj.