31 sierpnia 2018

Goodbye August

Hej,
Piątek.
Ostatni dzień sierpnia.
Ostatni dzień wakacji.

Dzisiaj już wszystko posprzątałam i zrobiłam sobie taką sobotę w piątek. A to dlatego, że jutro nie byłabym w stanie z wszystkim zdążyć, bo pójdziemy na osiemnastkę.

Już od tygodnia coś mówiliśmy ze znajomymi że pójdziemy do klubu, a ostatecznie plany zmieniły się zupełnie i skończyliśmy na dyskotece nad wodą. Tam gdzie już sporo razy byliśmy, było serio fajnie, musieliśmy wracać trochę szybciej, ale tak czy inaczej podobało mi się.

Dziś akurat ja byłam autem, dlatego też nie piłam, co też było dobre dla mnie, a i tak nie byłam w tym sama. Przynajmniej z koleżanką mogłyśmy się pośmiać trochę z innych.

Obecnie już chyba nic mi nie pozostało tylko iść spać, odpiszę że jesteśmy w domu, umyję się i jestem w łóżku. 
grafika fashion, outfit, and style

30 sierpnia 2018

All good intentions

Hej,
Czwartek.

Dzisiejszy dzień był całkiem dobry, byłam na otwarciu nowego sklepu w moim mieście, a potem jeszcze u koleżanki, która dopiero co wróciła po miesiącu zza granicy. Później zrobiłam obiad, zobaczyłam kilka odcinków serialu, byłam na działce - zerwałam i ułożyłam do suszenia melisę i bazylię. Po prostu czekam aż zrobię własną herbatę. W następnym roku planuję zasiać melisy znacznie więcej.

Obecnie już się umyłam, czekam aż wyschną mi włosy. W tym czasie jeszcze coś porobię, ale jednak wolałabym iść spać szybciej, bo jutro mam parę rzeczy w planach. Więc tak myślę, że około siódmej/ósmej już będę na nogach.
grafika food, yummy, and chocolate

29 sierpnia 2018

I know we meant

Hej,
Środa.

Dzisiejszy dzień był całkiem przyjemny. Dosyć się wyspałam, zobaczyłam parę odcinków serialu, posiedziałam sporo czasu na dworze, zrobiłam obiad, byłam na działce, a skończyłam wieczorem z piwem w ręce.

Skończyłam piąty sezon Younger.

Do końca nie wiem co o nim myśleć, jakoś szczególnie nie przypadł mi do gustu, za dużo mieszania. Szósty sezon powstanie, jednak liczę na to, że będzie on wyglądał trochę inaczej. Końcówka piątego kompletnie mi się nie podobała, serial poszedł w złą stronę. Przy innych serialach też tak było, ale zazwyczaj z czasem zaskakiwały mnie one pozytywnie i no to też liczę w tym przypadku.

Obecnie pozostało mi się już tylko umyć i mogę iść spać. Może jeszcze trochę posiedzę i coś porobię, bo dzisiaj akurat czuję się znacznie lepiej niż wczoraj, gdzie o tej godzinie to kładłam się spać.
Grafika użytkownika suzanne _cotter

28 sierpnia 2018

Got so aggressive

Hej,
Wtorek.

Dzisiejszy dzień był całkiem dobry, ale także dosyć zajmujący. Od rana miałam co robić, tak że nawet nie zauważyłam, kiedy minął. Ale to nawet dobrze, bo jednak dużo lepsze są dni, kiedy wiem, że mam w planach coś do zrobienia.

Przynajmniej udało mi się ruszyć mój zeszyt w którym wszystko piszę i zrobić to o czym od dosyć dawna myślałam. A jeszcze muszę zacząć spisywać sobie zerwane dynie na kartkę, bo w sumie to ciekawi mnie ile w sumie kilo tego warzywa wyhodowałam.

Obecnie już się umyłam, za jakąś chwilę pójdę spać, bo trochę gorzej się czułam, tak jakby jakieś przeziębienie chciałoby mnie brać.
grafika coffee, cozy, and smile

27 sierpnia 2018

Into this mess

Hej.
Poniedziałek.
Nowy tydzień.

Dziś dobitnie było czuć nadchodzącą jesień.

Dzisiaj po raz pierwszy w życiu zrobiłam zupę krem z dyni i jak dla mnie była ona idealna, wyszła świetnie. Za jakiś czas jak zerwę kolejną dynię - znowu ją zrobię. Chyba znalazłam moją ulubioną ciepłą zupę na czas jesieni. Jak dobrze, że w tym roku wyhodowałam sporo dyń.

Skończyłam pierwszy sezon Sharp Objects.

Pierwszy i ostatni, bo jest to miniserial HBO. Nie wiem czy kiedyś coś o nim tutaj wspominałam, ale jak dla mnie jest serio interesującym serialem. Po przeczytaniu zapowiedzi myślałam, że głównym tematem przewodnim będzie morderstwo/morderstwa. A okazało się, że są one takim fundamentem, a sporą ilość uwagi poświęca się chorobą psychicznym, relacjami między dziećmi a rodzicami, realiom mieszkania w małej miejscowości. Osobiście do samego końca nie spodziewałam się kto jest mordercą. Tajemnicze zakończenie i te symbole (zwłaszcza w ostatnich minutach ostatniego odcinka) moim zdaniem mówią wszystko.

Obecnie już się umyłam, czekam aż wyschną mi włosy i siedzę w szlafroku, bo czułam, że inaczej będzie mi zimno. Może jeszcze zobaczę jakiś odcinek serialu albo porobię coś innego.
Podobny obraz

26 sierpnia 2018

Of just how we got

Hej,
Niedziela.

Kolejny deszczowy i zimny dzień. Dziś akurat większość dnia padało, a dopiero popołudniu trochę się rozpogodziło. Ale i tak za dużo nie zrobiłam. Kawę, obiad, prasowałam, coś poleżałam i byłam na spacerze.

Wczoraj zobaczyłam film Cudowny chłopak.

W końcu po roku zobaczyłam ten film. Jak dla mnie jest strasznie wzruszający, większość czasu miałam łzy w oczach. Chyba że po prostu jestem jakoś za emocjonalna przy oglądaniu filmów. Jednak tak czy inaczej historia małego Auggiego urzekła mnie. Jak dla mnie warto go zobaczyć, spojrzeć na problemy innych oraz na wewnętrzne piękno głównego bohatera.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać, chyba że jeszcze coś zobaczę albo poczytam książkę.
grafika food and pizza

25 sierpnia 2018

And I'm unaware

Hej,
Sobota.

Dzisiejszy dzień był dosyć męczący.
Cały dzień coś robiłam, zaczynając od sprzątania, gotowania, mycia, a skończyłam wieczorem na robieniu ciasta z dynią. Normalnie olbrzymią dynią bo nadal jej nie skończyłam i dalej jej ćwierć siedzi w lodówce. Może nawet pokuszę się i zrobię z niej zupę? Ale co do tego nie jestem pewna, bo nigdy takiej prawdziwej nie jadłam a tym bardziej nie robiłam. Może to dobry czas na taki pierwszy raz.

Skończyłam oglądać pierwszy sezon Insatiable.

Jest to serial opowiadający o Patty, która przez jeden wypadek schudła jakieś trzydzieści kilogramów. Niczym taka przemiana w łabędzia. Chce się odegrać na wszystkich osobach, które kiedyś ją obrażały, zaczyna także startować w konkursach piękności.
Osobiście jak dla mnie jest to najgorszy serial jaki widziałam. Nie ma spójności, wydarzenia są czasami aż żałosne, postacie zupełnie irytujące. A w tym wszystkim wyczuć można tylko pogardę dla sporej ilości ludzi, ich rasy, wyznania, orientacji. Tematy są poruszane płytko, większość zdarzeń wydaje się być głupim żartem. Wolałabym, żeby ten serial nigdy nie powstał, a jeśli już to aby nie było drugiego sezonu. A najlepiej żeby go usunięto.
Nigdy jeszcze aż tak źle nie wypowiadałam się o jakimkolwiek serialu. Ten przyszedł pierwszy. Nie polecam marnowania czasu na zobaczenie go.

Obecnie już się umyłam, czekam aż wyschną mi włosy i oglądam film.
grafika aesthetic, brown, and coffee

24 sierpnia 2018

The cabinets are bare

Hej,
Piątek.

Dzisiejszy dzień był trochę inny, ale mimo wszystko całkiem dobry. I przyjemny, pomimo lekko dziwnej pogody, bo niby padało, ale tak jakby nie chciało.

Większość czasu miałam co robić i sporo czasu też spędziłam w samochodzie. Ale jak najbardziej nie mam nic przeciwko, prowadzenie dalej mi się jeszcze nie znudziło. 

Obecnie jestem na bieżąco z serialem Younger, akurat na przyszłotygodniowy premierowy, finałowy odcinek. Wtedy dopiero wypowiem się coś o tym sezonie i będę czekać na następny szósty.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i mogę iść spać, ale całkiem możliwe, że jeszcze trochę posiedzę i coś porobię.
Grafika użytkownika Haliotis94b

23 sierpnia 2018

Stay or leave

Hej,
Czwartek.

Dzisiejszy dzień był serio dobry i strasznie produktywny.

Zaczynając od tego, że wczoraj zdecydowałam się zerwać największą dynię z mojej plantacji (jak dzisiaj ją zważyłam to w sumie miała coś około 6,20 kilograma).

Wstałam już o siódmej, zebrałam się umyłam i miałam szybkie śniadanie. Ostatnio jakoś nie potrafię rano jeść, nawet jeśli wieczorem nic nie jadłam. Zawsze dotąd miałam tak, że po wstaniu i przed wyjściem z domu musiałam mieć śniadanie za sobą, niezależnie od godziny, nawet jakby to była trzecia w nocy/nad ranem. Nie wiem co nagle mi się tak odwidziało.

Zobaczyłam z dwa odcinki serialu i zabrałam się do krojenia, obierania i tarcia wcześniej wspomnianej największej dyni z jabłkami. Po jakimś czasie, coś około po dwóch, trzech godzinach w słoikach stał mój piękny, idealny dżem. Co ważniejsze bez żadnych dziwnych dodatków, jedynie dynia, jabłka, kwasek cytrynowy, cukier pomarańczowy, zwykły cukier i sporo miłości. W październiku czy też jeszcze we wrześniu zrobię następną serię tego dżemu ale może trochę inaczej. Na razie muszę się zająć połową dyni, która aktualnie siedzi w mojej lodówce.

Skończyłam czwarty sezon Younger.

Czyli jeszcze z dziesięć odcinków i będę na bieżąco, czyli uda mi się zobaczyć jeden odcinek jako premiera. 

Obecnie dopiero co wróciłam do domu, umyłam się i teraz poczekam aż wyschną mi włosy. Ostatecznie pomogę im suszarką, w tym czasie zobaczę kolejny odcinek i z czasem pójdę spać. Bo jakoś spodobało mi się to poranne wstanie o siódmej.
grafika beach, sea, and summer

22 sierpnia 2018

Sat on the stairs

Hej,
Środa.

Dzisiaj kolejny ciepły, letni dzień. Jednak z tego co zauważyłam wieczorem robi się już dosyć chłodno. Czyli właściwie spanie w namiocie nie za bardzo wchodziłoby w rachubę.

Skończyłam trzeci sezon Younger.

W sumie to nie wiem co czuć względem tego serialu. Nie przestanę go oglądać, ale nie wiem czy do końca do mnie trafia, moim ulubionym raczej nie będzie.

Zerwałam dzisiaj drugą dynię z mojej plantacji, tę największą. Jutro prawdopodobnie zrobię z niej dżem o którym już długo myślałam. Z jednej części, z drugiej mniejszej planuję kompot. A co wyjdzie to się zobaczy.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać, a pewnie i tak jeszcze trochę posiedzę i albo zobaczę odcinek serialu albo też poczytam książkę.
grafika bed, room, and bedroom

21 sierpnia 2018

Right over there

Hej,
Wtorek.

Dzisiejszy dzień był całkiem przyjemny i dobry.

Korzystam z ostatnich dwóch tygodni wakacji, bo za chwilę sporo się zmieni. Już od samego wstawania przed siódmą, siedzenia w szkole i przyszłych wydarzeń. Bo w tym roku szkolnym całkiem sporo rzeczy na mnie czeka.

Za dużo akurat nie robiłam, byłam w domu, byłam na podwórku i na działce, gdzie trochę plewiłam. Przerwałam z powodu żaby, a potem wróciłam i kontynuowałam.

Obecnie dopiero co wróciłam do domu ze spaceru. Za chwilę pójdę się myć, później pewnie posiedzę i poczekam aż wyschną mi włosy, może zobaczę jakiś odcinek serialu i pójdę spać, bo pewnie w tamtym momencie będzie już dosyć późno. A nawet jestem całkiem zmęczona.
grafika coconut, summer, and beach

20 sierpnia 2018

Take a seat

Hej,
Poniedziałek.
Nowy tydzień.

Skończyłam pierwszy i drugi sezon Younger.

Wczoraj z powodu zachwytu nad zobaczonym filmem, zapomniałam wspomnieć o nowym serialu. A opowiada on o czterdziestoletniej Lizie, która przez pomyłkę wzięto za dużo młodszą kobietę. Ogólnie ma za sobą ciężki związek, a w dodatku nie może znaleźć pracy przez jej wiek. Dlatego zaczyna udawać dziewczynę po dwudziestce i świetnie jej się to udaje.
Ten serial do odmiany oglądam w oryginale po angielsku i co mnie zaskakuje wszystko rozumiem. Myślę, że to będzie całkiem dobre dla mnie. Dodatkowo jest dosyć krótki i prosty.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. Pewnie i tak jeszcze posiedzę trochę i coś porobię.
grafika to all the boys, lara jean, and peter kavinsky

19 sierpnia 2018

So keep on kissing my mouth and put that record on again

Hej,
Niedziela

Dzisiejszy dzień był nawet dobry. Wczorajsze ciasto wyszło mi serio dobre, tak że popołudniu już go nie było. Aż dzisiaj robiłam następne, ale to głównie dlatego że mieliśmy w domu owoce.

Skończyłam oglądać Do wszystkich chłopców, których kochałam.

I po prostu zakochałam się w tym filmie. Chyba rok temu czytałam książkę na podstawie której powstał ten film i jak dla mnie twórcy przenieśli na ekran kawał dobrej roboty.
Tego co czytałam nie pamiętam obecnie szczegółowo dlatego może też nie skupiałam się na różnicach. Tak czy inaczej strasznie spodobał mi się ten film i bardzo prawdopodobne, że kiedyś jeszcze do niego wrócę.

Obecnie już się umyłam, poczekam aż wyschną mi włosy i z czasem pójdę spać, bo już znowu dosyć późno.
Znalezione obrazy dla zapytania do wszystkich chłopców których kochałam film

18 sierpnia 2018

And then you say "love, this is what is all about"

Hej,
Sobota.

Dzisiaj mija rok od kiedy zdałam egzamin na prawo jazdy. Dużo kilometrów od tego czasu zrobiłam.

Dzisiejszy dzień był wykańczający, ale jednak zadowalający i dobry.

Zrobiłam chyba wszystko co musiałam i miałam w planach. Głównie tak jak co tydzień sprzątałam, coś gotowałam i ogólnie zajmowałam się rzeczami związanymi z domem. Ostatecznie wieczorem usiadłam z winem i zobaczyłam kilka minut Pretty Woman, jednak zadzwoniła moja koleżanka z pytaniem co robię. No to na jakieś dwie godziny wyszłam z domu z nią i jeszcze jedną koleżanką.

Obecnie dopiero co wróciłam, pozostało mi się umyć i iść spać, bo już jest dosyć późno.
grafika bedroom, grey, and like

17 sierpnia 2018

And then we make love, right there on your best friend's couch

Hej,
Piątek.

Skończyłam szósty sezon Sex and the City.

"Cztery przyjaciółki z Nowego Jorku plotkują o swoim erotycznym życiu oraz sytuacjach, jakie je na co dzień spotykają."

Naprawdę pokochałam ten serial. Z czasem polubiłam Samanthe, Mirande, Charlotte jak i samą główną postać Carrie. Choć na początku myślałam, że będę mieć swoją ulubienicę, trochę się myliłam, bo ostatecznie mam aż cztery ulubienice. Jestem pewna, że kiedyś wrócę do tego serialu, może nie będę go oglądać w całości, ale jakieś wybrane odcinki czemu nie.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i iść spać. Ciekawe czy będzie śnił mi się Nowy Jork bo ostatnio sporo czasu w nim 'spędziłam'.
grafika home, house, and inspiration

16 sierpnia 2018

And now we're way up, dancing on the roof of the house

Hej,
Czwartek.

Dzisiaj wstałam zaskakująco szybko jak na wakacje, bo już przed siódmą byłam na nogach. Czasami jak nie muszę nigdzie iść, wstawać to mam problem zwlec się z mojego łóżka. Jednak dziś akurat wiedziałam, że muszę się ruszyć.

Skończyłam piąty sezon Sex and the City.

Ten sezon był jakoś dziwnie krótki, bo liczył tylko osiem odcinków. Za to następny ma ich aż dwadzieścia, jednocześnie będzie to też mój ostatni sezon Seksu w wielkim mieście. Z czasem zamierzam też zobaczyć filmy o tej samej nazwie.

Skończyłam czytać Kasie West - Chłopak na zastępstwo.

"Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym, i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą?
Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła…
Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny…"

Strasznie szybko ją przeczytałam. Nawet nie minęło kilka dni. Dlatego też mogę potwierdzić, że czyta się tę książkę naprawdę ekspresowo. Ale za to spodobała mi się taka lekka młodzieżowa powieść. Teraz zamierzam zapoznać się z innymi utworami tej autorki, zobaczymy czy zaskoczy mnie pozytywnie ponownie.

Dopiero co się umyłam, dlatego obecnie pozostało mi już iść spać. Może jeszcze coś zobaczę i ostatecznie wysuszę włosy, bo dzisiejszego wieczoru bez suszarki chyba się nie obejdzie.

15 sierpnia 2018

When I kiss your lips, through my heartbeat thumb

Hej,
Środa.
Święto dlatego też ten dzień bardziej przypominał mi niedzielę.

Sporą czasu dzisiaj czytałam książkę, jakoś wkręciłam się w "Chłopaka na zastępstwo". Jest to taka typowa młodzieżowa i przyjemna lektura. Nawet nie czuję tego jak szybko lecą mi rozdziały, ale o niej powiem coś więcej w krótkiej przyszłości.

Oprócz tego standardowo serial. Seks w wielkim mieście. Zbliżam się do końca piątego sezonu, czyli będę zaczynała szósty z czym wiąże się nieunikniony mój koniec z tym serialem.

Obecnie pozostało mi już tylko umyć się i mogę iść spać, bo jutro akurat mam w planach wstać znacznie szybciej. Ogólnie na te wakacje 2018 mam jeszcze kilka celów, które mam nadzieję, uda mi się wykonać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
grafika drink, drinks, and place