18 stycznia 2017

Cause I played it cool when I was scared of letting go

Hej,
Środa.

Skończyłam drugi sezon The Vampire Diaries.

Tak jak już wczoraj wspominałam naprawdę polubiłam Pamiętniki wampirów. Chciałabym być na bieżąco z ostatnimi odcinkami ósmego sezonu, ale to raczej mi się nie uda. No cóż, obecnie w pamiętnikach dużo się dzieje, aż czasami miałam łzy w oczach i wielki szok na twarzy. Obecnie jestem na trzecim odcinku trzeciego sezonu i liczę na to, że będę miała sporo czasu, żeby oglądać ten serial.
__________________________________________

Jeszcze wczoraj przed samym pójściem spać skończyłam czytać William Shakespeare - Burza

"Burza (The Tempest) powstała, jako jedna z ostatnich sztuk Szekspira. Opowiada losy księcia Mediolanu Prospera, który podstępnie został pozbawiony władzy przez nazbyt ambitnego brata Antonia.
Prospero wraz z 3-letnią córką Mirandą dzięki trosce Gonzalesa przybywają na opuszczoną wyspę, na której Prospero uwalnia ducha powietrza Ariela uwięzionego w pniu drzewa przez czarownicę Sykoraksę. Dzięki księgom kochanym przez Prospera bardziej niż księstwo staje się potężnym czarnoksiężnikiem, który ma na swoje usługi różnej maści duchy i żywioły przyrody. Prospero jest władcą podziwianym, ale i nienawidzonym, szczególnie przez Kalibana półczarta, będącego potomkiem Sykoraksy.
Po dwunastu latach banicji przychodzi upragniony dzień zemsty. Prospero przy pomocy Ariela wywołuje burzę na morzu o sile, której nie może oprzeć się statek na pokładzie, którego znajdują się starzy wrogowie Prospera. Załoga zostaje rozpierzchnięta po „nagiej wyspie”. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które są jednak dokładnie zaplanowane przez Pana tej wyspy…"

Jakoś specjalnie nie spodobał mi się ten utwór, często się w nim gubiłam, jakoś to dzieło Shakespeare'a do mnie nie przemawia, przeczytałam Burzę tylko dlatego, że muszę ją znać do konkursu. Inaczej na pewno nie chwyciłabym się takiego typu lektury. No cóż.
_______________________________________

Obecnie już wróciłam do domu, zdążyłam rozłożyć łózko i za chwilę pójdę się myć, potem już tylko trochę posiedzę i będę się zbierała do pójścia spać.
grafika crown, luxury, and Queen

2 komentarze:

 1. Ja muszę chyba zacząć oglądać pamiętniki od początku, bo długo nie oglądałam i nie za bardzo wiem, gdzie skończyłam, ale pamiętam, że serial był świetny ;)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę jest świetny, sama też planuję ponowne zobaczenie pierwszych dwóch sezonów Breaking Bad :)

   Usuń

Za każdy komentarz szczerze dziękuję, przyjmuję tylko uzasadnioną krytykę. Jednakże każda opinia ma dla mnie znaczenie.
♥♥♥
Jeśli już komentujesz, bo zależy ci tylko na wejściach i komentarzach to przeczytaj chociaż połowę postu, a dopiero potem skomentuj.