4 stycznia 2017

You made me feel as though

Hej,
Środa.

Cały wczorajszy dzień padał śnieg, dlatego też jak dzisiaj rano się obudziłam wcale nie zdziwił mnie biały widok na podwórku. Po południu już nie było go tak dużo, jednakże znowu zaczął padać. Całkiem prawdopodobne, że jutro będzie go jeszcze więcej.

Dzisiaj nie byłam w szkole, a na pogrzebie prawie całą klasą.

__________________________________________________

Skończyłam czytać John Grisham - Darujmy sobie te święta.

"Czy można zrezygnować z obchodzenia świąt Bożego Narodzenia? Wyłamać się z tradycji, uwolnić od chaosu i presji przedświątecznych przygotowań, od kupowania choinki, prezentów oraz dekorowania domu? Luther i Nora Krankowie, których jedyna córka Blair wyjechała właśnie na rok do Peru jako wolontariuszka, postanawiają po raz pierwszy w życiu zaoszczędzić na świętach. Rejs po Karaibach, na który planują wypłynąć dokładnie w Boże Narodzenie, będzie ich kosztował zaledwie połowę świątecznych wydatków. Niestety, wkrótce oboje przekonają się na własnej skórze, czym jest chodzenie pod prąd. Presja osób, które im coś oferują, zbierających datki lub liczących na wigilijny obiad, jest wręcz zabójcza. Główną kością niezgody staje się bałwanek na dachu. Jego brak może przekreślić szanse całej ulicy na zdobycie dorocznej nagrody. Ale to nie koniec kłopotów. W Wigilię rano dzwoni Blair z niespodziewaną informacją: jeszcze tego samego dnia wróci do domu z narzeczonym, który nigdy nie widział amerykańskich świąt i bardzo się na nie cieszy. Co robić, jak zapobiec nadchodzącej katastrofie? Półki w sklepach świecą pustkami, kupienie choinki graniczy z cudem, a goście wigilijni zostali odwołani..."

W sumie to zaczęłam tę książkę tylko dlatego, że leciał film na jej podstawie "Święta Last Minute" i usłyszałam fragment, że film jest ekranizacją - więc też pomyślałam czemu by nie poznać tej historii jako opowieści pisanej. I na prawdę fajnie czyta się tę książkę, chociaż jakoś specjalna nie jest. Teraz pozostało mi już tylko zobaczyć film.

Aktualnie pozostało mi umyć się, rozłożyć łóżko, spakować się i myślę, że będę miała czas wolny. Może nawet uda mi się poćwiczyć i zacząć następną książkę.
Znalezione obrazy dla zapytania darujmy sobie te święta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz szczerze dziękuję, przyjmuję tylko uzasadnioną krytykę. Jednakże każda opinia ma dla mnie znaczenie.
♥♥♥
Jeśli już komentujesz, bo zależy ci tylko na wejściach i komentarzach to przeczytaj chociaż połowę postu, a dopiero potem skomentuj.