18 lipca 2016

If I had it my way, I would take the lead

Hej,
Poniedziałek.
Dzisiaj spałam najdłużej w ciągu tych całych wakacji - do jedenastej. Mimo wszystko w okolicy dziesiątej zazwyczaj jestem na nogach. Nie pamiętam kiedy ostatnio spałam tak długo. Nic straconego, jednakże jak dla mnie dzisiejszy dzień minął mi za szybko. A wcale nie poszłam, aż tak późno spać, nawet szybciej niż ostatnio. Jutro chyba wstanę o dziewiątej. W końcu miło by było posegregować książki i sprzedać większość. Zobaczymy czy mi się to uda, przed wakacjami powiedziałam, że od razu się tym zajmę. No cóż.

Skończyłam czytać "Pretty Little Liars. Tajemnice Ali" Sara Shepard.
Czyli prequel całej serii.

"Przyjaciółki z Rosewood – myślisz, że wiesz już o nich wszystko?Dawno temu Emily, Aria, Hanna i Spencer nie wyróżniały się niczym spośród uczennic swojej szkoły, za to Alison DiLaurentis błyszczała jako szkolna gwiazda. Każda dziewczyna marzyła, by dołączyć do jej paczki. Każdy chłopak chciał umówić się z nią na randkę. Życie księżniczki nie było jednak usłane różami. Ktoś znał każdy jej sekret i czyhał na najmniejsze potknięcie. Ktoś życzył jej śmierci…
Emily, Aria, Hanna, Spencer. Kim były, zanim ich życie zmieniło się w koszmar?"

(SPOJLERY)
To jest moje pierwsze zetknięcie się z książkową wersją. Po tym jak zobaczyłam serial (obecnie jestem na bieżąco z nowymi odcinkami) pomyślałam, że dobrze by było spojrzeć na książki. Kilka różnic jest na przykład postać Emily - w serialu jest zwykłą dziewczyną, jedynaczką za to w książce została wychowana przez amiszów i ma dużo rodzeństwa. Oprócz tego Alison w serialu ma brata i jeszcze jednego brata/siostrę, a w książce dowiadujemy się o bliźniaczkach Alison i Courntey. Poza tym większość historii opisanych w tej części już znam właśnie z serialu. Jestem ciekawa całej serii i zamierzam chociaż kilka książek przeczytać.

Aktualnie rozłożę łóżko, umyję się, dokończę odcinek Plotkary i zastanowię się co następnie będę czytać. Co będę robić później to wszystko zależy od czasu jakim będę dysponować. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz szczerze dziękuję, przyjmuję tylko uzasadnioną krytykę. Jednakże każda opinia ma dla mnie znaczenie.
♥♥♥
Jeśli już komentujesz, bo zależy ci tylko na wejściach i komentarzach to przeczytaj chociaż połowę postu, a dopiero potem skomentuj.